Edirneye yüksek hızlı tren geliyor

bakan turhanin yht cevabi
bakan turhanin yht cevabi

Edirneye yüksek hızlı tren geliyor :Edirne’ye hava alanı ve hızlı tren projeleri kesinleşti. Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Edirne’ye yapılacak hava limanının, Kırklareli’ne de hizmet vereceğini açıkladı. Vali Şahin ayrıca yüksek hızlı tren projesinin de startını verdi.


Edirne’ye yapılacak hava limanının, Kırklareli’ne de hizmet vereceği bildirildi.

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, yaptığı açıklamada, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun geçen hafta Edirne ziyaretinde kent için önemli müjdeler verdiğini söyledi.Ulaşımla ilgili hem havaalanının hem de hızlı trenin standardının yükseltildiğini ifade eden Vali Şahin, şunları kaydetti:”İki ile bir havaalanı şeklinde yapılacak. Hem Edirne hem Kırklareli’ne hizmet verecek. Edirne’de güzel bir yerde havaalanı yapılması kesinleşmiş durumda. Bu çok sevindirici. Üstelik kısa sürede yapımı tamamlanarak 2016 – 2017 yılında uçuşların yapılacağı düşünülüyor. Önceleri küçük uçaklarla hizmet verilmesi düşünülen havaalanı son gelişmelerle uluslararası havaalanları statüsünde yapılacak’’ dedi.

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, ayrıca yüksek hızlı tren projesinin de startını verdi.Vali Şahin “Yüksek hızlı tren projemiz başlamış durumdadır.Bu trenler saatte 200 km. üzerinde hız yapabilmekte ve İstanbul’a ulaşımı maksimum 1 saatte gerçekleştirmesi planlanmaktadır. Bu bizim için güzel bir haberdir.Yüksek hızlı tren ile birlikte Edirne’miz kendini daha da geliştirmiş olacaktır. Başbakan Ahmet Davutoğlu Edirne ziyaretinde bu müjdeyi verdi” dedi. Vali Şahin, kente yapılması planlanan hızlı trenin statüsünün de değiştiğini, trenin hızının yüksek hıza yükseltildiğini belirtti.sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar