Metro ve Ankaray'da İstasyon İçi İletişim

Metro ve Ankaray’da İstasyon İçi İletişim :Meclis Başkan Vekili Ali İhsan Ölmez Başkanlığı’ndaki Ankara Büyükşehir Meclisi’nde, METRO ve ANKARAY’da kesintisiz iletişim sağlanması için İndoor istasyon içi sistem kurulması kararı alındı.
Meclis Başkan Vekili Ali İhsan Ölmez Başkanlığı’ndaki Ankara Büyükşehir Meclisi’nde, METRO ve ANKARAY’da kesintisiz iletişim sağlanması için İndoor istasyon içi sistem kurulması kararı alındı.
Meclise gelen Başkanlık yazısında özetle METRO ve ANKARAY’da seyahat eden yolculardan bu alanlarda cep telefonlarının çekmediği iletişim istasyonlarda indoor istasyon içi iletişim sistemi koyulması yönünde talepler olduğu belirtilerek, METRO ve ANKARAY ortak istasyonları başta olmak üzere diğer Metro hatlarındaki istasyonlarda da indoor istasyon içi iletişim sistemi kurulması ve bu sistemin 10 yıl süre ile kiraya verilmesi konusu meclis üyelerinin onayı ile oy birliği ile kabul edildi.
Ayrıca mecliste, komisyonlardan gelen raporlarda görüşülerek karara bağlandı. Buna göre, Kadın Sığınma Evlerinin yaygınlaştırılmasına ilişkin Kadın ve Erkek Fırsat Eşitliği Komisyon raporu, Suluhan Çarşısı’nda çıkan yangın sonucu mağdur olan esnaflara destek sağlanması raporu, Kış ayları nedeniyle sokakta yaşayan insanlara yönelik tedbirler alınması ile park ve bahçelerde yaşayan Suriyelilere ilişkin Sosyal İşler Komisyonu raporu, ihtiyaç sahipleri için giysi merkezi kurulmasına yönelik rapor, Tarihi Kenet Merkezi Sınırlarında bulunan Melike Hatun Kabri’nin restore edilmesine yönelik rapor, Beypazarı’nda hayvancılığın canlandırılması ile Ankara Keçisi’nin yaygınlaştırılmasına ilişkin raporlar okunarak oy birliği ile kabul edildi.

Güncel Demiryolu İhalle Takvimi

Pts 18

İhale İlanı : Araç Kiralama Hizmeti Alınacaktır

Kasım 18 @ 14:00 - 15:00
Organizatör: TCDD
444 8 233
Pts 18
Pts 18

İhale İlanı : Özel Güvenlik Hizmeti Alınacaktır (TÜLOMSAŞ)

Kasım 18 @ 15:00 - 16:00
Organizatör: TÜLOMSAŞ
+90 222 224 00 00

Demiryolu İhale Haberleri Ara

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar