Osmanlıdan Günümüze Tren Garı ve Kara Trenler Resim Sergisi Açıldı

Osmanlıdan Günümüze Tren Garı ve Kara Trenler Resim Sergisi Açıldı :Alsancak Gar’da, ‘Osmanlı’dan Günümüze Tren Garı ve Kara Trenler’ adlı resim sergisi açıldı.

Sergi açılışına 3. Bölge Müdür Yardımcısı Muhsin KEÇE, Nizamettin Çiçek ve Bölge Hukuk Müşaviri Faik Güler katıldı. Sergide, Bilter Anı, Tuncay Olgun, Mehmet Akkaya, Enver Paşa Özdemir, Aytül Güler, Zeynep Salman, Neşe Nilgün Kuru, Sevinç Şimşek, Kemal Namlı, Zeliha Banu Uzbilek, Eda Anı ve Çetin Davran, tarafından yapılan tren temalı resimler sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Sergi 16 Aralık tarihine kadar açık kalacak.

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.