TCDD Genel Müdürü Karaman'dan 3 Aralı Engelliler Günü Mesajı

TCDD Genel Müdürü Karaman’dan 3 Aralı Engelliler Günü Mesajı :TCDD; engelli vatandaşların temel hak ve özgürlüklerden faydalanmasını teşvik etmek,onların toplumsal hayata etkin olarak katılımlarını sağlamak için gerekli tüm tedbirleri alıyor.Teşekkülümüzde bulunan tesisler ve araçlar hem yolculara hem de engelli çalışanlara yönelikolarak düzenleniyor.
Engelli çalışanlarımız için bina girişine iniş çıkış rampası, her kata ulaşımı sağlayan asansörve engelli tuvaleti yapılarak TCDD Genel Müdürlük binası engelli çalışanların tümihtiyaçlarını karşılayacak şekilde düzenlemeler yapıldı.
Teşekkülümüz dahilinde 1000 civarında gar, istasyon ve durak bulunmaktadır. Mevcut binalarda (trenler, gar, istasyon, lojistik merkez, çalışma ofisleri, depolar, atölyeler v.b) mimari imkanların elverdiği ölçüde, yeni bina ve tesislerde ise yürürlükte bulunan standartlar çerçevesinde engelli vatandaşların erişiminin sağlanması için proje ve uygulamaların bir kısmı tamamlandı, bir kısmınınsa uygulama çalışmaları devam ediyor. Yürürlükte bulunan yasa ve standartlar çerçevesinde engelli vatandaşlarımıza en iyi hizmeti verecek şekilde,
engellilere yönelik wc, rampa, engelli platformu, asansör, otopark, görsel, işitsel ve dokunsal yönlendirme-bilgilendirme sistemleri v.b gibi uygulamaları yapıldı ve halen yapılmaya devam ediliyor.
Mevcut işyerlerimizde ve araçlarımızda gerekli düzenlemeleri yapmakla kalmıyoruz. Yeni alınacak 6 adet ÇYHT (Çok Yüksek Hızlı Tren) setleri engelli vatandaşlarımızın hareket alanını genişleten ve yaşamını kolaylaştıran birçok özellik barındırıyor. Ayrıca yeni yapılan ve yapılacak olan gar ve istasyonlar, engellilerin erişimine uygun olarak projelendiriliyor. 3 Aralık Dünya Engelliler gününde, engelli vatandaşlarımızı ve mesai arkadaşlarımı muhabbetle kucaklıyor, engelsiz bir çalışma hayatı ile engelsiz seyahatler diliyorum.Demiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar