Topçu Tugayı Yolu kent trafiğini rahatlatacakTopçu Tugayı Yolu kent trafiğini rahatlatacak :Yüzbaşı İbrahim Hakkı Caddesi’ni Manisa Yolu’na bağlayacak 57. Topçu Tugayı Yolu’nun yapım çalışmaları, Büyükşehir Belediyesi ve Bornova Belediyesi işbirliğinde hızla devam ediyor.
Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, büyük bir bölümü biten çalışmaları Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Buğra Gökçe ile birlikte inceledi. Yolun tamamlanmasıyla birlikte Manisa yönünden gelen araçların Bornova Merkez’e geçişinin kolaylaşacağını söyleyen Başkan Olgun Atila, ‘Büyükşehir Belediyesi’nin Bayraklı Smyrna Meydanı ile Bornova Çevreyolu Kavşağı arasında kesintisiz ulaşım için hizmete açtığı Yüzbaşı İbrahim Hakkı Caddesi, şimdi de Manisa Yolu’na kadar uzatılıyor. Yolun büyük bölümü açıldı. Yapılacak kamulaştırmanın ardından tamamı açılacak. Bu bağlantı sadece Bornova’nın değil, İzmir’in trafiğini de rahatlatacak’ dedi.
İzmir trafiğini rahatlatacak
528 Sokak ile 467 Sokak kesişiminden başlayarak Malazgirt İlkokulu’nun önüne kadar açılması planlan toplam 680 metrelik Topçu Tugayı Yolu, Bayraklı Smyrna Meydanı’ndan başlayıp Bornova Çevreyolu Kavşağı’na kadar kesintisiz bir bulvar olarak kent içi ulaşımda önemli bir işlev gören Yüzbaşı İbrahim Hakkı Caddesi’ni İstanbul Caddesi’ne (Manisa Yolu) bağlayacak. Böylece araçlar Bornova’nın merkezine, çevre yollarına, üniversite ve hastane kavşaklarındaki yoğun trafiğe takılmadan girebilecek.
Tugay içindeki çalışmalar tamamlandı
Bornova Belediyesi bu önemli çalışma kapsamında, Milli Savunma Bakanlığı ile yapılan anlaşma gereği yıkılan bahçe duvarının yerine iç kısımda 1100 metre yeni istinat duvarı yaptı. Kalan 190 metrelik kısım ise yapılacak kamulaştırmanın ardından tamamlanacak. Yine aynı iş kapsamında Bornova Belediyesi 57. Topçu Tugayı’na 1 nizamiye binası, 2 adet depo ve 2 adet nöbetçi kulübesi yaptı.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.