TÜRSİD Araç Komisyonu Temsilcileri Eskişehir’de Buluştu

TÜRSİD Araç Komisyonu Temsilcileri Eskişehir’de Buluştu :Tüm Raylı Sistemler İşletmecileri Derneği (TÜRSİD) Araç Komisyonunun 3’üncü toplantısı ESTRAM A.Ş’nin ev sahipliğinde 27-28 Kasım 2014’te Eskişehir’de gerçekleştirildi.
TÜRSİD üyesi işletmelerin bir araya geldiği toplantıda, şehir içi raylı sistem araçlarının (tramvay, hafif metro, metro vb) bakım onarım faaliyetleri, yedek parçaların yerlileştirme durumu, bakım onarım standardizasyonu gibi konularda bilgi alışverişinde bulunuldu.
İstanbul Ulaşım A.Ş Atölye Müdürü ve TÜRSİD Araç Komisyonu Başkanı İzzet ATA  yaptığı açılış konuşmasında; komisyonun yaptığı çalışmalar ve tecrübe paylaşımlarıyla, kurumların sorunlarını çözmeye ışık tuttuklarını belirtti.  Ata konuşmasına, toplantılara imkan sağlayan tüm yöneticilere teşekkür ederek başladı ve aynı dile sahip sektör temsilcilerinin buluşması ve sorunlarını konuşarak, paylaşımda bulunabilmesinin çok önemli bir fırsat olduğunu söyledi.
Toplantıda söz alan ESTRAM A.Ş. Genel Müdürü Hakan Murat BAYINDIR yaptığı hoşgeldiniz konuşmasında; komisyon çalışmalarına atfettikleri önemi ve bu çalışmalara ev sahibi olmanın mutluğunu yaşadıklarını ifade etti ve raylı sistem faaliyetlerinde standardizasyonun önemine değindi.
Toplantıda kurumların işletme bazında yaşadığı gelişmeler, yenilikler ve tecrübeler sunumlar eşliğinde paylaşıldı. Ayrıca komisyon çalışmaları bölümünde; “Araç-Yedek Parça Tedarik ve Yerlileştirme Alt Çalışma Grubu”, “Araç Bakım ve Onarım Alt Çalışma Grubu”, “Tekerlek ve Aks Seti Alt Çalışma Grubu” ve “Araç Dokümantasyon ve Standardizasyon Alt Çalışma Grubu” yaptıkları çalışmaları sunumlarla komisyona aktardılar.
Yapılan değerlendirmeler sonucu alt komisyonların görevleri ile ilgili birtakım yeni kararlar alındı.Toplantıya; İstanbul Ulaşım A.Ş, İzmir Metro A.Ş., Burulaş, Konya Raylı Sistemler, Antalya Ulaşım A.Ş, Estram A.Ş, Samulaş, Bugsaş, Gaziantep Raylı Sistemler ve Kayseray yetkilileri katıldı. Bir sonraki toplantının 28-29 Mayıs 2015’te izmir Metro A.Ş’de yapılmasına karar verildi.

Güncel Demiryolu İhalle Takvimi

Cum 15

İhale İlanı : Personel Hizmeti Alınacaktır

Kasım 15 @ 14:00 - 15:00
Organizatör: TCDD
444 8 233
Cum 15

İhale İlanı : Köprü İşleri Yaptırılacaktır

Kasım 15 @ 14:00 - 15:00
Organizatör: TCDD
444 8 233
Pts 18

İhale İlanı : Araç Kiralama Hizmeti Alınacaktır

Kasım 18 @ 14:00 - 15:00
Organizatör: TCDD
444 8 233
Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar