Kadirli’de Sel Suları Yaya Köprüsünü Yıktı

Kadirli’de Sel Suları Yaya Köprüsünü Yıktı :Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde yaklaşık 1 haftadır devam eden sağanak yağışlardan dolayı ilçe merkezinden geçen Savrun çayı taştı. Savrun çayı üzerinde kurulu Erdal Vahapoğlu yaya köprüsü ise sel sularından dolayı çöktü.
Aşırı yağan yağmurlar Kadirli’de bazı ev ve iş yerlerinde su baskınlarına neden olurken, ilçe merkezinden geçen Savrun çayı da taştı. Savrun çayı üzerinde kurulu Erdal Vahapoğlu yaya köprüsü ise sel sularına dayanamayarak çöktü. Köprünün çökmesi sonucu şans eseri ölen ya da yaralanan olmadı. Savrun çayının aktığı Şehit Halis Şişman Mahallesi’ndeki karayolunun bir bölümünde de sel sularından dolayı çökme meydana geldi.
Polis ekipleri yolu trafiğe kapattı. Belediye ekipleri ise sık sık vatandaşlara sel ve su baskınları konusunda uyarıcı anons yaptı. Öte yandan, Kadirli şehir merkezi çıkışı Kadirli-Andırın karayolunun 4. kilometresinde yolda çökme meydana geldi. Karayolları 5. Bölge Müdürlüğü’ne bağlı ekipler çökme olan yolda önlem aldı.
Yolun tek şerit olarak trafiğe açık olduğu öğrenildi
sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar