Karayollarından Özel İdareye işkenceKarayollarından Özel İdareye işkence :Karayolları 9. Bölge Müdürlüğü Silvan yolu üzerinde bulunan İl Özel İdare Genel Sekreterliği hizmet binasının önünde bulunan orta refuju kapatarak, ulaşımı adeta işkenceye dönüştürdü. Özel İdare’nin kurulduğu günden bu güne açık olan ulaşım yolunun Karayolları tarafından kapatılması Özel İdare çalışanlarını da mağdur etti. Özel İdareye ulaşımı sağlayan orta refujun kapatılması ile birlikte Batman istikametinden gelen araçlar Karatay Kavşağına kadar gelip buradan ?U’ dönüşü zorunda kalıyor.
MİLLİ SERVET HEBA EDİLİYOR
Karayollarının bu tutumu nedeniyle Özel İdareye aracıyla gitmek isteyenler zorunlu olarak 4 kilometre daha yol yapıyor ve dolayısı ile yakıt israfı yaşanarak, milli servet heba edilmiş oluyor. (Bahri Dündar)
Odalar Birliğinden Ezidiler’e yardım
Batman Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanlığı tarafından Ezidilere yardım kampanyası başlatıldı. Konu hakkında dün saat 12.00’da Batman Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanlığı binası önünde açıklama yapan oda başkanı Talat Kara; “Şengal katliamı sonrası ülkemize göç etmek zorunda kalan Ezidi halkımıza daha önce gönüllü olduğu gibi yardım seferberliğini gördük. Batman Esnaf ve Sanatkarlar tüm yönetim kurulu olarak bu bağlamda halkımızı ve esnafımızı bir kez daha aynı duyarlılığı göstermeye davet ediyoruz” dedi.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.