Kayseri Mersin Hızlı Treni Ticarete Canlılık Katacak

Kayseri Hizli Tren
Kayseri Hizli Tren
Abone Ol  


Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, 2014 yılı faaliyetleri konusunda basın mensuplarını bilgilendirdi. Bir otelde düzenlenen toplantıda, yıl boyunca yapılan çalışmaları slayt eşliğinde anlatan Hiçyılmaz, odanın gelecek planları hakkında bilgi verdi. Göreve geldikleri günden itibaren üyelerin yönetime katılımlarına önem verdiklerini, belirten Hiçyılmaz, katılımcı ve demokratik bir yönetim anlayışını benimsediklerini söyledi.

Kayseri Ticaret Odası olarak kapalı çarşının daha aktif ve işlevsel kullanımı için 30’a yakın toplantı gerçekleştirdiklerini belirten Hiçyılmaz, sözlerine şöyle devam etti: “3 farklı anket çalışması yaptık. Bu toplantılara yerel yönetimleri de dahil ederek alınması gereken tedbirleri belirledik. Kayseri’de lojistik köy kurulması ve hızlı tren çalışmalarını her fırsatta dile getirdik.

Kayseri Mersin Hızlı Treni

Kayseri’nin ihracatının büyük bir kısmının Mersin limanından yapıldığını ve Kayseri-Mersin arasında yapılacak hızlı trenin şehrin ihracatına ciddi anlamda katkı sağlayacağına inandık. Kayseri Sanayi Odası’nın yanındaki KTO’ya ait arsaya da en kısa zamanda hizmet binası yapacağız. Mevcut binamız yetersiz. Düzenlenen yarışmayla çok amaçlı bir bina tasarladık ve yakın zamanda binayı yaparak burada hizmet vermeye başlayacağız” şeklinde konuştu.

Rail Industry Show Armin sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar