Salda Kayak Merkezinde Renkli Sezon Açılışı

Salda Kayak Merkezinde Renkli Sezon Açılışı : Burdur’un Yeşilova İlçesi’ne bağlı Eşeler Yaylası Tınaztepe mevkisindeki 2 bin 79 metrede kurulu Salda Kayak Merkezi’nin sezon açılışı gerçekleştirildi. Açılışa Burdur Vali Yardımcısı Ali Nazım Balcıoğlu, AK Parti Burdur Milletvekili ve TBMM Katip Üyesi Bayram Özçelik, Yeşilova Kaymakamı Necdet Özdemir, Yeşilova Belediye Başkanı Nuri Özbek, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Sancar, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileriyle vatandaşlar katıldı.

EĞLENCELİ DAKİKALAR
Kayak merkezinin 2012 yılında hizmete girdiğini söyleyen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Sancar, en uzun pisti 1600, en kısa pisti ise 950 metre uzunluğundaki tesiste 60 faal sporcu bulunduğunu belirtti. Konuşmaların ardından geçen yıl yeterli kar yağışı olmaması nedeniyle açılamayan kayak merkezinin açılışı yapıldı. Renkli görüntülere sahne olan açılışta, snowboard ve kayak gösterilerinin yanı sıra çocuklar arasında kızakla ve poşetle kayma yarışmaları düzenlendi.

 

Güncel Demiryolu İhalle Takvimi

Sal 12
Sal 12
Çar 13

İhale İlanı : Bina İşleri Yaptırılacaktır

Kasım 13 @ 09:30 - 10:30
Organizatör: TCDD
444 8 233
Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.