Trabzon Büyükşehir Belediyesinden Asfalt AtağıTrabzon Büyükşehir Belediyesinden Asfalt Atağı : Kış mevsiminde sıcak havaları fırsat bilen Trabzon Büyükşehir Belediyesi ekipleri hızlı ve süratli bir şekilde asfaltı ağlattı. Büyükşehir Belediyesi’nin asfaltlama çalışması sürüyor.
Kış mevsiminde sıcak havaları fırsat bilen Trabzon Büyükşehir Belediyesi ekipleri asfaltlara ağırlık verdi.
Türkiye’nin en geniş yol ağına sahip ili olan Trabzon’un yol sorunlarını çözmek için kapsamlı bir yapılanma çalışması içine girdiklerini ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu, “Bu dönem sonunda yol sorunlarını önemli ölçüde ortadan kaldırmış olacağız” dedi.
2014 yılında Trabzon il genelinde 130 bin ton asfalt seren Trabzon Büyükşehir Belediyesi, içinde bulunduğumuz kış mevsiminde de havaların sıcak gitmesini fırsat bilerek asfaltlama çalışmalarına devam ediyor.
Büyükşehir Belediyesi ekipleri bu kapsamda Ortahisar ilçesinin Yeni Mahalle ve İnönü Mahallesi’ni bir birine bağlayan Kahramanmaraş Caddesi ve Akçaabat Caddesi’nde asfaltlama çalışması yaptı. Yaklaşık 500 ton asfalt serilen çalışmalar tamamlanarak yol vatandaşların hizmetine sunuldu. Havaların asfalt çalışmasına müsait olmasını fırsat bile Belediye ekipleri, Ortahisar ilçesinin 1 nolu Beşirli Mahallesi Kalıntaş Caddesi’ni de asfaltlamak için hazırlıklara başladı.
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon il genelindeki yol sorunlarını ortadan kaldırmak için geniş bir yapılanma çalışması içine girdiklerini ifade etti. Ortahisar’da mevcut olan asfalt-beton plenti ve bakım merkezinin yanı sıra Vakfıkebir ilçesinde de asfalt-beton plenti kurulacağını, Of’ta mevcut olan asfalt plentinin de geliştirileceğini kaydeden Gümrükçüoğlu, “Bu tesislerimizde ayrıca bakım-onarım merkezlerimiz de olacak. Bunlara ek olarak Akçaabat ve Araklı ilçelerinde de bakım-onarım merkezlerimizi kuracağız. Bu yapılanma için gerekli çalışmalara hızlı bir şekilde başlamış durumdayız. İnşallah bu dönem sonunda Türkiye’nin en fazla yol ağına sahip ili olan güzel Trabzon’umuzun yol sorunlarını önemli ölçüde ortadan kaldırmış olacağız” dedi.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.