Vatandaşlardan Yıldız Dağına Büyük İlgi

Vatandaşlardan Yıldız Dağına Büyük İlgi : Sivas İl Özel İdaresinin prestij projeleri arasında yer alan Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi hafta sonu kayak severlerin yoğun ilgisini çekti. Kar kalitesi ve turizm potansiyeli ile ülkemizin önemli kayak merkezlerinden bir haline gelecek olan Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi 17 Ocak Cumartesi günü resmi olarak kayak sezonuna girecek.

Kayak Milli Takım Antrenörü İlhan Erzurum yaptığı konuşmada, “Uzun yıllardır Sivas’ın hayali olan bir projenin hayata geçmesi bizleri mutlu etmiştir. Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi hafta sonu kayak severlerin hizmetine açılmasına rağmen sanki 5 yıllık kayak merkezleri gibi vatandaşlarımız tarafından ilgi görmektedir. Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi 2015 yılında eksiklerini, yatırımları ile tamamlandığında ülkemizin ve bölgenin önemli bir kayak merkezi haline gelecektir.” dedi.

Sivas Kayak Antrenörleri Dernek Başkanı İdris Kor ise, “Uzun yıllar kayak sporunu canlı tutmak için eğiticilik faaliyetlerinde bulunmuş biri olarak, Sivas’ın hayali olan Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi’nin ilimize kazandırılmasında emeği olan İl Özel İdaresi’ne ve Genel Sekreteri Sayın Salih Ayhan’a teşekkür ediyorum. Bu tesisin yapılmasında emeği geçen herkese minnet borçluyuz. Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi sporcu potansiyeli, diğer illere olan yakınlığı ile ilimize kazandıracağı değer, bundan sonraki yıllarda daha fazla olacaktır. Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi’ndeki eksiklikler giderilerek merkez daha rantabl olarak kayak severlere ve Sivas halkına hizmet verecektir.” şeklinde konuştu.

Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi’nde 2015 yılında mekanik tesislerin döndüğünü ifade eden Genel Sekreterimiz Salih Ayhan, “Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi ‘nde 17 Ocak Cumartesi günü resmi açılış yapacağız. Tesisimizin birkaç eksiği var. İnşallah bu eksikleri tamamladığımız zaman hiçbir sıkıntımız kalmayacaktır. Günübirlik tesisler ve otel inşaatlarımız yarım kaldığı için 400 m² prefabrik bir mekânda vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına cevap vermeye çalışıyoruz. Sivas kamuoyunda halkın kayağa olan ilgisini bu merkezde görmek bizleri gururlandırdı. Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi ‘ne yapılan yatırımların amacına ulaştığını halkımızın bu merkeze göstermiş olduğu ilgiden görmekteyiz. İnşallah tesis tamamlandığı zaman, şehrimizin can damarı ve eğlence merkezi haline gelecektir. Merkezin Sivas ekonomisine katkılarını ise kamuoyunun takdirine bırakıyorum.” ifadesini kullandı.

Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi’nin yeni kurulan bir kayak merkezi olduğu için birtakım eksikleri olabileceğine dikkat çeken Ayhan, “Önceliğimiz bu merkezin tanıtılması ve eğitim çalışmalarına öncelik verilmesidir. Üç ay boyunca vatandaşlarımızın kayak merkezine gitmesini sağlamak için ücretsiz servisler kaldıracağız. Tesislerimizde fiyatlarımız her kesimin bütçesine uygun. İlimizde kayak merkezi işletme kültürünü ilk defa yaptığımız için bir takım sıkıntılar olabilir. Dolayısıyla şimdiden oluşabilecek problemlerden dolayı vatandaşlarımızdan özür diliyoruz. Bu kayak sezonunda eksiklerimizi görerek önümüzdeki kayak sezonunda gidereceğiz. Tesisin 17 Ocak Cumartesi günü resmi açılışını yapacağız Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi’ne halkımızı bekliyoruz. 23 Ocak tarihine kadar Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi’ne gelen vatandaşlardan mekanik tesisler için herhangi bir ücret alınmayacaktır.” şeklinde konuştu.

Turizm Merkezi’nde yol standartlarını artırmak için çalışmaların devam ettiğini vurgulayan Özel İdare Genel Sekreteri Salih Ayhan, “Önümüzdeki kış sezonuna günübirlik tesisleri, otel yatırımları ve vatandaşlarımızın piknik yapacağı 50 tane kamelya ile merkezi canlı tutmak için etkinliklerimiz devam edecektir. Bir kayak merkezinde olması gereken bütün alt yapı hizmetlerini iki yılda tamamlayacağız. Önümüzdeki kayak sezonunda; Sivaslı hemşerilerimizin haricinde Çorum, Yozgat, Tokat, Kayseri bölgesindeki kayak severleri de Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi’nde ağırlayabilecek potansiyele sahip olacağız.” diye konuştu.

Reklamlar

Benzer demiryolu haberleri