5 Aydır Yapılmayan Köprü Tepki Çekti5 Aydır Yapılmayan Köprü Tepki Çekti :Hatay’ın Erzin İlçesinde,5 ay önce yaşanan sel felaketinde yıkılan köprünün yapılmaması tepki çekti. Hürriyet Mahallesinde Erzin Deresi üzerinde bulunan köprü, geçtiğimiz Eylül ayında İlçede yaşanan sel felaketinde yıkılmıştı.
Erzin deresi üzerinde geçen yolun,Hürriyet Mahallesinin can damarı olduğunu söyleyen Mahalle Muhtarı Kadir Kürtül ”Dere üzerinde bulunan bu köprü 5 ay önce ilçemizde yaşanan sel felaketinde yıkıldı. İlçe belediyemizde dere içerisine boru atarak yolu geçici olarak açtı. Bir süre sonra, sağanak yağmurların devam etmesiyle geçici olarak yapılan yol kullanılmaz hale geldi. Bende mahalle muhtarı olarak sıkıntımızı yetkililere anlattım. Bunun üzerine vatandaşlarımızın çektiği sıkıntıları değerlendiren Büyükşehir Belediyesi dere içerisine daha büyük bir boru koyarak yolu ikinci kez açtı. Fakat devam sağanak yağmurlar dereyi yine geçilmez hale getirdi.’’ dedi.
Yıkılan köprünün diğer tarafında binlerce dönüm portakal bahçesinin bulunduğunu ve burada bulunan evlerde yaklaşık 500 kişinin yaşadığını anlatan Muhtar Kadir Kürtül, ”Burada birçok vatandaşımızın bahçesi bulunmakta. Bu vatandaşlarımız 5 aydır büyük sıkıntı çekmekteler. Öğrenciler okullarına gidip gelmelerde zorluk yaşamaktalar. Burayı ilçeye bağlayan ikinci bir yol var ama oda mesafeyi 10 kilometre uzatmakta. Hastalanan vatandaşlarımızı hastaneye götürmekte güçlük çekiyoruz. Yetkililerden bu köprünün bir an önce sağlam bir şekilde yapılmasını istiyoruz.’’ ifadelerini kullandı.
5_aydir_yapilmayan_kopru_tepki_cekti

Reklamlar