Ada Ekspresi Zararına ÇalışıyorAda Ekspresi Zararına Çalışıyor : Yüksek hızlı tren (YHT) hattının inşası nedeniyle seferlerine ara verilen Ada Ekspresi, geçtiğimiz Ocak ayında itibaren seferlerine yeniden başladı. TCDD yetkilileri trenlerin 1 ayda büyük zarar ettiğini belirtti.

TALEP ÇOK AZ

Arifiye-Pendik hattında “TVS 2000″ tipi klimalı vagonlarla hizmet veren trenler, her gün 4 gidiş ve 4 geliş olmak üzere 8 sefer yapıyor. Arifiye, Sapanca, İzmit, Gebze ve Pendik istasyonlarında hizmet veren Ada Ekspresi, vatandaşlar tarafından beklenen ilgiyi görmedi. TCDD yetkilileri ise bunun sebebinin trenlerin Arifiye’den hareket etmesi ve seferlerin Pendik’te sona ermesi olarak gösterdi.

9-10 KİŞİYLE GİDİYOR

Yetkilerden alınan bilgiye göre, Arifiye’den başlayan seferlerde trenlerde sadece 9-10 kişiyle Pendik’e ulaşım sağlanırken, aynı şekilde Pendik’ten dönüşlerde de yolcu sayısının son derece az olduğu belirtildi. Fiyatların uygun olmasına rağmen vatandaşların trenlere ilgi göstermediğini kaydeden yetkililer, 1 aylık zararın büyük olduğunu söyledi.

YÜZDE 25’LİK ORAN

Yolcu sayısının yetersiz olduğunu doğrulayan Adapazarı Gar Müdürü Hüsamettin Töre ise “Sizlerin de takip ettiği üzere vagonlar son derece konforlu ve modern olmasına rağmen, trenlerimiz maalesef boş gidip geliyor. Bunu oransal olarak ifade edersek, seferlerdeki doluluk oranı yüzde 25’ler civarında. Şimdilik görünen manzara bu” dedi.

Reklamlar