Alanya Çevreyolu ’nda şimdilik sorun yokAlanya Çevreyolu ’nda şimdilik sorun yok :Başkan Yücel, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Karayolları ve Alanya Belediyesi’nin müşterek çalışmaları ile açılacak 50 Metrelik Çevreyolu projesinde herhangi bir sorun olmadığını söyledi.
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Karayolları ve Alanya Belediyesi’nin müşterek çalışmaları ile açılacak 50 Metrelik Çevreyolu’nun son durumu hakkında encümen toplantısında bilgi verdi. Halkın sık sık “Ne zaman başlayıp ne zaman bitecek?” diye kendisinden bilgi istediği yeni Alanya Çevreyolu ile bölgenin trafik yoğunluğunun hafifleyeceğini belirten Başkan Yücel, “Çevreyoluyla ilgili çalışmalarda son aşamaya geldik. Karayolları ile Antalya Büyükşehir Belediyesi arasında protokol sözleşmesi yapıldı. Şu anda projenin değerlendirilmesi yapılıyor. Uygulama ve nazım imar planlarını Alanya Belediyesi hazırlayacak, onayını ise Büyükşehir Belediyesi yapacak” dedi.
‘ALANYA TRAFİĞİ RAHATLAYACAK’
Mülkiyetlerle ilgili sorunların ise Alanya Belediyesi tarafından 18. madde uygulaması formülüyle çözüleceğini dile getiren Başkan Yücel, “Karayolları ise tarım arazileriyle ilgili yerlerin kamulaştırmasını yapacak” diye konuştu. Hasbahçe Mahallesi’nden başlayıp İmamlı Mahallesi’nden Gazipaşa yoluna bağlanacak olan 50 Metrelik Çevreyolu’yla ilgili takip edilen sürecin ve yapılacak işlerin 2016 yılına kadar bitmesi gerektiğini belirten Başkan Yücel, “Ümit ediyorum ki Karayolları tarafından bu yolun ihalesi 2016’da yapılacak. Bu, bölgemiz adına sevindirici bir haber. Biz de tüm birimlerimizle bu projenin arkasındayız” dedi
cevreyolunda_simdilik_sorun_yok

Reklamlar