Ankara AKM Kızılay MetrosuAnkara AKM-Kızılay Metrosu :Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Ankara’ya yeni metro hattı çalışmalarına başlıyor. Proje kapsamında metro hattı Atatürk Kültür Merkezi ve Kızılay güzergahında vatandaşlara hizmet sunacak.

Ankara Keçiören – Atatürk Kültür Merkezi arasında ulaşımı raahatlatacak proje, AKM istasyonu sonrasında Gar üzerinden Kızılay’a kadar gidecek. 3 duraktan meydana gelecek yeni metro hattı 3,3 kilometre uzunluğunda olacak.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Ankara’ya yeni metro hattı çalışmalarına başlıyor. Proje kapsamında metro hattı Atatürk Kültür Merkezi ve Kızılay güzergahında vatandaşlara hizmet sunacak.

Toplam 3 istasyondan oluşacak yeni metro hattı çerçevesinde istasyonlar sırasıyla Atatürk Kültür Merkezi – Gar – Kızılay olacak. Metro hattı toplam 3,3 kilometreden uzunluktan oluşuyor.

Keçiören-Atatürk Kültür Merkezi hattının AKM İstasyonundan sonra Gar üzerinden Kızılay’a uzatılması planlanıyor. Proje, Gar istasyonunda YHT ile, Adliye istasyonunda ise belediyece planlanan raylı sistem, teleferik ve otobüs ana aktarma istasyonu ile Kızılay istasyonunda ise Çayyolu ve Batıkent metro istasyonları ile entegrasyon sağlayacak.

Bakanlığın Atatürk Kültür Merkezi – Keçiören hattındaki çalışmaları sürüyor. AKM-Gar-Kızılay ise Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın Başkent’te yapımını üstleneceği 4. proje olarak hayata geçecek.

 

Reklamlar