Ankara-Samsun hızlı tren projesi yatırım programına alındıAnkara-Samsun hızlı tren projesi yatırım programına alındı :Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Ankara-Samsun hızlı tren projesinin yatırım programına alındığını açıkladı.

Kağıthane’deki Yahya Kemal Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen Samsun Dernekleri Federasyonu 10. Yıl Kutlama ile Samsun Şöleni’ne katılan Kılıç, Doğu Karadeniz’e 10 milyar lirayı aşkın yatırım yapacaklarını ve bu yatırımların içindeki en önemli payı Samsun’un alacağını ifade etti.

Samsun’un birçok farklı projede ve yatırımda kendine yakışır şekilde farklı noktalarda ilerleyeceğini belirten Bakan Kılıç, “Ankara-Samsun hızlı tren projesini de programa aldık. En kısa sürede Ankara ile Samsun’u bağlayacağız. Bütün bu Türkiye’nin gücüne, Samsun’un gücüne yakışan yatırımların en önemli unsuru 2002 yılında yapılan genel seçimlerde görev başına gelen AK Parti iktidarları ve kurucu genel başkanı, şu anki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dır. Sloganımız ‘Durmak yok, yola devam’, bu şekilde devam edecek” diye konuştu.

HEP BERABER YÜRÜYECEĞİZ

Dertlerinin Türkiye olduğunu kaydeden Akif Çağatay Kılıç, şunları söyledi: “Yapacağımız işlerle ilgili kaynağımız sorulduğunda ve ‘kaynak Türkiye’ dediğimizde inanmadılar. Kendimize hedef koyduğumuz, hayalini gördüğümüz Türkiye’ye hep beraber yürüyeceğiz. Türkiye’de yakın zamanda, cumhuriyet tarihinde ilk kez halk, yani cumhurbaşkanını seçti. 12. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, sizlerin oylarıyla seçildi. Fakat önemli olan bir şey daha var. 11. Cumhurbaşkanımızdan 12. Cumhurbaşkanımıza devir teslim töreninde farklı atmosferler yaşandı. Türkiye’nin büyüklüğüne, gücüne ve tarihine yakışır şekilde devir teslim töreni yapıldı. Türkiye’de bir ay içinde genel başkan, başbakan ve cumhurbaşkanı devir teslim töreni yapıldı. Türkiye’de hiçbir şey yaşanmadı. Olağanüstü olan tek şey partinin olağanüstü toplantısının olağanüstü olmasıydı. Bitmeyen seçim turları yapılırdı. Siyasi istikrarın mimarı sizlersiniz. Sizin desteğinizle görev başında olan AK Parti’dir”

HALKA HİZMET İÇİN SİYASET YAPILIR

Seçimin yaklaştığına ve birçok kişinin siyaset yolunda niyet ettiğine dikkati çeken Bakan Kılıç, AK Parti’de siyaset yapacakların sadece halka hizmet için siyaset yapabileceğini dile getirdi. “Ankara’da oturmak yok” diyen Akif Çağatay Kılıç, sözlerini şöyle sürdürdü: “Siyaset anlayışımızda Ankara’da oturmak yok. Ankara’da oturanlar başkaları. Biz sürekli halkın içindeyiz. Siyaset anlayışımızda halkın yanında olmak vardır. Seçim olmadığı zaman da halkımızın yanındayız. Seçilmek bizim için hizmetin başlangıç noktası. Bizim anlayışımızda hizmet ondan sonra başlıyor. 1994’te başladı. Belediyecilikle başladı. Oradan edinilen tecrübeyle ülkemizin ufku genişledi.”

Türkiye Cumhuriyeti’nin meşalesinin Samsun’da yakıldığını kaydeden Akif Çağatay Kılıç, “Başbakanımız Samsun’u meşale şehri ilan etti. Cumhurbaşkanımız, cumhurbaşkanlığı kampanyasını Samsun’da başlattı. 1919’da Gazi Mustafa Kemal, Türkiye’nin bağımsızlığını Samsun’da başlattı. Samsun, istiklalin ve istikbalin şehridir” dedi.

Bakan Kılıç, Ege Üniversitesi’nde iki grup arasında yaşanan çatışmada hayatını kaybeden Fırat Çakıroğlu’nu da anarak, “Ege Üniversitesi’nde öğrencilerimiz arasındaki maalesef çatışmada vefat eden genç kardeşimiz Fırat Çakıroğlu’na tekrar rahmet diliyorum. Mekanı cennet olsun. Her gencimiz değerlidir” ifadelerini kullandı.

Reklamlar