Barlarda tramvay stresiBarlarda tramvay stresi :Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin hayata geçirmeye hazırlandığı tramvay projesinde güzergahın açıklanmasının ardından, özellikle Şahabettin Bilgisu Caddesinde tedirginlik başladı. Tramvay için kamulaştırılacak binaların net olarak açıklanmadığı iddia edilirken, Otel Asya çevresindeki Barlar Bölgesi şu günlerde büyük stres altında.

HANGİ BİNALAR YIKILACAK?
Yapılacak projenin halk adına çok yararlı olduğunu, projeye karşı çıkmadıklarını dile getiren işletme sahipleri, “Bu bölgede hangi binalar yıkılacak. Bizim işyerlerimizden hangisine piyango vuracak. Bize bilgi verilmiyor, yeni yer gösterilmiyor. Bu bölgede kimsenin mağdur edilmemesi gerekir. Kamulaştırmada mülk sahipleri bedelini alacak, ama işletmecilerin akıbeti ne olacak” diye konuşuyorlar.

70 İŞLETME VAR
Otel Asya bölgesinde irili ufaklı 70 işletme bulunuyor. Oteller, barlar, lokantalar, çay ocakları, büfelerin ağırlıkta olduğu noktadan tramvay geçecek. 12 Şubat’ta tramvay ihalesi yapılacak. Bölgedeki esnaflar kamulaştırma konusunda net bir bilgi ve tebligat bekliyorlar. Bölge esnafı eğer bir kamulaştırma ve tahliye kararı alınırsa, kendilerine makul bir süre verilmesini de istiyorlar.

 

Reklamlar