Posted on Leave a comment

Başkan Polat Çalışmalarımıza Ara Vermeden Devam Ediyoruz

Başkan Polat Çalışmalarımıza Ara Vermeden Devam Ediyoruz :Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Sütlüce Mahallesinde devam eden mezarlık bakım çalışmalarını ve Göktarla-Kırkpınar Mahalleleri arasına yapılan berkitme yol çalışmalarını yerinde inceledi.
Yeşilyurt Belediyesinin saha çalışmalarına büyük önem veren Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, beraberinde Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çınar ile Sütlüce Mahallesinde devam eden mezarlık bakım çalışmalarını yerinde inceleyerek çalışanlardan bilgi aldı.
İncelemeler esnasında değerlendirmede bulunan Pola, “Büyükşehir Belediye Meclisimizin aldığı kararla kırsal mahallelerde bulunan mezarlıkların bakımı ilçe Belediyelerine verildi. Bu çerçevede biz Yeşilyurt Belediyesi olarak Temizlik İşleri Müdürlüğümüz, Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz ve Fen İşleri Müdürlüğümüzün birlikte çalışmalarıyla mezarlıkların temizliğini yapıyoruz. Ayrıca mezarlıklarımıza ağaç dikim çalışmalarını da başlatmış bulunuyoruz. Bugün arkadaşlarımız, Sütlüce mahallemizin mezarlığının temizliğini yaptılar. Ekiplerimiz şuan ağaçların budama işlerini de gerçekleştiriyorlar. Bizler de arkadaşlarımızı ziyaret ettik ve yapılan çalışmaları yerinde görmek istedik. İnşallah bütün kırsal mahallelerde ki mezarlıklarımızın hepsinin bakımını gerçekleştireceğiz” dedi.
GÖKTARLA-KIRKPINAR BAĞLANTI YOLU AÇILDI
Sütlüce Mahallesinde ki incelemelerin ardından Göktarla ve Kırkpınar mahalleleri arasına yapılan berkitme yol açma çalışmalarını da yerinde inceleyen ve Yeşilyurt Belediyesi ekiplerinden çalışmalar hakkında bilgi alan başkan Polat, “Kış ayları asfalt çalışmalarının duraksadığı bir dönemdir. Havanın soğuması bizim asfalt üretimimizi sınırlamıştı. Ama biz bu süreci satabilize yol açma çalışmalarına yoğunlaşarak hiç ara vermeden çalışmalarımızı devam ettirdik. Aralık, Ocak ve Şubat ayları içerisinde Dilek, Tohma, Samanlı, Kırkpınar ve bu bölgelerimizde çok yoğun bir şekilde stabilize yol açma çalışmalarını gerçekleştirdik Şimdi ekiplerimiz bu bağlantı yolunu yapıyor. Elbette ki baharla birlikte berkitme yol açma çalışmalarımız hız kesecek ama bu seferde asfalt çalışmalarını süratli bir şekilde gerçekleştireceğiz. Ben yeni bağlantı yolunun ve yapılan çalışmaların hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.