Bursa metro ve tramvay aracı alımı ihalesi sonucu (Özel Haber)Bursa metro ve tramvay aracı alımı ihalesi sonucu :Bursa Büyükşehir Belediyesi 60 Adet Hafif Raylı Sistem ve 12 adet Tramvay Aracı Temini ve İşletmeye Alınması ihalesinin teklifleri açıldı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Metro ile Tramvay Hattına Hafif Raylı Sistem ve Tramvay Aracı alımı ihalesinin teklifleri 23 Şubat 2015 tarihinde açıldı.

RayHaber’in aldığı bilgiye göre; yaklaşık maliyeti 170.000.000 Euro olarak belirlenen ihaleye katılan firmalar ve teklifleri (Euro) şöyle:

  1. Durmazlar 117.840.000 Euro
  2. Bozankaya teşekkür

Araç başına yüzde 50 tasarruf
Büyükşehir Belediyesi’nin proje danışmanlığında Türkiye’nin ilk yerli vagonunu üretmeyi başaran Durmazlar firmasının ihalede verdiği teklif, aynı zamanda kent kaynaklarının yüzde 50 oranında tasarruf edilmesini sağladı. Bombardier firmasından alınan vagonların tanesine 3 milyon 121 bin Euro ödenirken, Durmazların bir vagon için 1 milyon 634 bin Euro teklif vermesi araç başına yüzde 50’ye yakın tasarruf edilmesine imkan sağlayacak. Durmazlar tramvaylar için de 1 milyon 649 bin 800 Euro fiyat verdi.

6 ay içinde ilk teslim yapılacak
Büyükşehir Belediyesi ihale komisyonu verilen teklifler üzerindeki çalışmaları sürdürürken, ihalenin sonuçlanmasının ardından Durmazlar sözleşme imza tarihini müteakip ilk 6’ncı ayda 2 vagon, 2 tramvay teslim ederek, teslimata başlayacak ve 30 ay içinde hafif raylı sistem araçlarını, 14 ay içinde de tramvayların tamamını teslim etmiş olacak.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.