Bursarayda Kesintisiz Ulaşım BaşladıBursarayda Kesintisiz Ulaşım Başladı : Bursa’da şiddetli lodos nedeniyle devrilen vincin hatların yanı sıra raylara da zarar vermesinin ardından duran ve daha sonra bir bölümü hizmete yeniden açılan BursaRay seferlerinde kesintisiz ulaşım yeniden başladı.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, geçen hafta yaşanan ve hızı zaman zaman saatte 130 kilometreye kadar çıkan şiddetli lodosun etkisiyle zarar gören hafif raylı sistem hattındaki arızaların BURULAŞ ekiplerinin yoğun çalışmalarıyla giderildiği duyuruldu. Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Hafta boyunca gece gündüz aralıksız sürdürülen çalışmalarla önce Üniversite ve Emek istasyonları ile Arabayatağı İstasyonu’na kadar olan bölüm kısa sürede ulaşıma açıldı. Arabayatağı İstasyonu ve Kestel arasındaki bölgede hatta yaşanan kopmalar nedeniyle seferler iptal edilmişti. Kestel hattında BURULAŞ’ın 4 ayrı ekiple gece gündüz sürdürdüğü bakım ve onarım çalışmalarının ardından dün gece de hattın test sürüşleri ve kontrolleri yapıldı. BursaRay Kestel hattı, onarımın tamamlanmasıyla beklenenden çok daha kısa sürede, bu sabah saat 06.50 itibarıyla yeniden seferlerine başladı.

Reklamlar