Demiryolunda tehlikeli yolculuk

Demiryolunda tehlikeli yolculuk :Kırıkkale ile MKE Kurumu fabrikaları arasında DDY Garı önündeki ‘Dikkat Demiryolu hattından geçmek tehlikeli ve yasaktır’ uyarı levhasına aldırış eden yok.

Alt geçidin dar olmasını gerekçe gösteren binlerce vatandaş olası tehlikeyi görmezden gelip, rayların üzerinden geçmeye devam ediyor.

Ray üzerinde aniden süratle gelmesi muhtemel yolcu ve yük trenini hiçe sayan vatandaşlar, geleceklerini tehlikeye atıyorlar. Özellikle maç günleri yoğun insan trafiğinin yaşandığı raylar üzerinde ölümlü ve yaralamalı kazaların da yaşandığına dikkat çekildi. DDY hattını kullanan vatandaşlar, “Alt geçidin dar ve pis kokular nedeniyle maç günleri uyarılara rağmen DDY hattını kullanmak durumunda kalıyoruz. Yetkililerin DDY raylarının üzerine acil olarak bir üst geçit yaptırılması artık zorunlu hale geldi. Üst geçit, ölümler meydana geldikten sonra mı yapılacak” diye konuştular.

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.