Devlet Demiryollarına Teşekkür PlaketiDevlet Demiryollarına Teşekkür Plaketi :Belemedik ve çevresinin dünyaya tanıtımında vermiş oldukları katkı ve tren yolu ile yan unsurlarının güçlendirilip Türkiye ile Almanya arasındaki ilişkilerde ortaya konulan artı değerlerden dolayı Akdeniz Türk Alman İşadamları Derneği, TCDD 6.Bölge Müdürü Mustafa Çopur’a teşekkür plaketi takdim etti.

Nezihe Yalvaç Turizm Otelcilik Okulu’nda düzenlenen teşekkür plaketi töreninde konuşun TCDD 6.Bölge Müdürü Mustafa Çopur, “Belemedik’in Demiryolları Bölge Müdürlüğü olarak bizim açımızdan ve Türkiye ile Almanya arasındaki dostlukların pekiştirilmesi açısından büyük önemi var. Biz bölge müdürlüğü olarak bunun idrakine vararak asli görevlerimizi yerine getirdik. Bugün Belemedik’in dünya çapında tanınan bir yer haline gelmesinde katkımız olmuş ise bundan mutluluk duyarız” şeklinde konuştu.

Akdeniz Türk Alman İşadamları Derneği Başkanı Teyfik Kısacak ise dernek olarak TCDD’nin hizmetlerine her zaman teşekkürü bir görev bildiklerini söyledi.

Kısacık, “Sayın Mustafa Çopur ve Bölge Müdürlüğü yetkililerimiz Belemedik’i tanıtan benim kitabının alt yapısında ve Belemedik’i dünya çapında tanınan bir yer haline gelmesinde katkı koydular. Kendilerine derneğimiz olarak teşekkür plaketi vermeyi uygun gördük. Çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Akdeniz Türk Alman İşadamları Derneği, Adana Alliance Frnançaise Kültür Derneği Başkanı Aydın Önen’e de ayrıca bir plaket takdim etti.

Reklamlar