e-RAIL projesini YOLDER sunacake-RAIL projesini YOLDER sunacak : Avrupa Birliği Bakanlığı Sivil Toplum, İletişim ve Kültür Başkanlığı, 19 Şubat 2015 günü İzmir’de “Türkiye’nin Yeni AB iletişim Stratejisi” konulu sivil toplumla diyalog toplantısı düzenleyecek. Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır’ın da katılacağı toplantı Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi Yunus Emre Salonu’nda saat 14.00’te başlayacak.

Toplantıya katılanlara Avrupa Birliği fonları ve sivil toplum kuruluşları ile Erasmus+ Programı konularında da bilgi verilecek. Demiryolu Yapım ve İşletim Personeli Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği (YOLDER) Yönetim Kurulu Başkanı Özden Polat da Erasmus+ Programı kapsamında desteklenmesi kararlaştırılan “e-RAIL” projesine ilişkin bir sunum yapacak.

Merkezi İzmir’de bulunan YOLDER’in “Railway Construction of Vocational Training E-Learning Platform” (e-RAIL) (Demiryolu İnşaatı Mesleki Eğitimi E-Öğrenme Platformu) Projesi, bu alanda başvuran 205 proje arasından seçilen ve hibe desteği verilerek desteklenmeye değer görülen 25 proje arasında yer almıştı.

YOLDER’in Erasmus+ Programı kapsamında Avrupa Komisyonu tarafından kabul edilen “e-RAIL” adlı mesleki eğitim projesi için 171 bin 641 Euro’luk hibe desteği sağlanmıştı. YOLDER, projesi desteklenen İzmir’deki tek sivil toplum kuruluşu olmuştu.

Ulusal mesleki yeterliliklere uygun eğitim programlarının hazırlanması ve e-öğrenme tabanlı uygulanmasını hedefleyen proje tümüyle Avrupa Birliği hibe fonuyla gerçekleştirilecek ve iki yıl sürecek.

Reklamlar