Erbaadan Hızlı Tren Geçecek MiErbaadan Hızlı Tren Geçecek Mi :Bildiği gibi yıllardır Erbaa’dan tren geçeceği ile ilgili devamlı spekülasyonlar yapılıyor. “Yok Ana yol kenarına şu kadar pay bırakıyoruz, yok geçecek tren yolu bu yıl başlayacakmış,yok hızlı tren değil kara trenmiş” devamlı bu haberleri dinlemekten Erbaalılar usandılar.

Erbaa-tren diye Google’ da bir arama yaptırdığınızda karşımıza Eski Belediye Başkanı Ahmet YENİHAN’ ın şehir içi taşımacılıkta kullanmak istediği hafif raylı tramvay sistemi (hayallerde kalsa da) çıkıyor.

Gelelim hızlı tren veya kara tren projesinin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğine;

Ulaştırma Bakanı Lütfi ELVAN 2015 yılında 9 Milyardan fazla raylı sisteme para harcanacağını belirtti. Ama para harcanacak yerler arasında Amasya-Taşova-Erbaa-Niksar-Erzincan hattının esamesi bile okunmadı. Okunmadığı gibi okunacağa da benzemiyor. Velhasıl Erbaa gibi ileride büyük bir sanayi kenti olmak hedefinde olan bir şehre geleceğe umutla bakmak kalıyor.

Umarım Erbaalı siyasiler ve iş adamları bu konuda gerekli kulisleri yapmaya kısa zamanda başlar. 2016 yılında ayrılan bütçeden birazcık da olsa Kelkit Vadisi’ ne bir pay düşmesi dileğiyle…

Reklamlar