Eski TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman Erzincandan Aday Adayı OlduEski TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman Erzincandan Aday Adayı Oldu :TCDD Genel Müdürlüğü görevinden milletvekilliği için istifa eden Erzincanlı Süleyman Karaman’ın aday adaylığını Erzincan dan AK Partiden açıklayacağı öğrenildi.

TCDD Genel Müdürlüğü görevinden milletvekilliği için istifa eden Erzincanlı Süleyman Karaman’ın aday adaylığını Erzincan dan AK Partiden açıklayacağı öğrenildi.

TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman 7 Şubat 2015 AK Parti den milletvekili seçimlerinde aday olabilmek için görevinden istifa etmişti. Gerçekleşen istifasının ardından nereden milletvekili aday adayı olacağı merak konusu olan Karaman Perşembe günü (19.02.2015) saat 14.30 da AK Parti İl binasında yapacağı açıklama ile Erzincan dan aday adayı olduğunu ilan edecek.

Süleyman Karaman, İstanbul da Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın Başkanlığını yaptığı dönemde eski Ulaştırma ve Denizcilik Bakanı Binali Yıldırım ile birlikte ekibin içerisinde uzun süre başarılı çalışmalarda bulundu. 2003 yılından itibaren Yüksek Hızlı Tren (YHT) projeleri başta olmak üzere 100’ü aşkın önemli demiryolu projesinde görev aldı. AK Parti hükümetler’inin en fazla önem verdiği alanların başında gelen demiryolu projeleri, Karaman’ın başında bulunduğu ekip tarafından yürütüldü. Dev projelerin altında imzası bulunan Süleyman Karaman AK Parti Hükümetinin en başarılı bürokratları arasında yerini aldı.

Reklamlar