Hovrino metro istasyonu seneye açılacakHovrino metro istasyonu seneye açılacak :Zamoskvoretsky hattının “Hovrino” metro istasyonu inşaatının 2015 yılının sonunda biteceği ve 2016 yılının başında istasyonun açılmasının planlandığını bildirdi.

Moskova şehir yöneticilerinden Marat Husnullin yaptığı açıklamada, “İstasyon neredeyse hazır, bir tünelin geçişi neredeyse tamamlandı. Tüm inşaat kısmını sene sonuna kadar bitirmeyi planlıyoruz, daha sonra metro yönetimine teslim edeceğiz. Önümüzdeki senenin başında bu istasyonun çalışmasını umuyoruz. Burada ulaşım bağlantı noktası yapmayı planlıyoruz, bu bölgenin gelişim projesini inceledik. Burada 1100 araç kapasiteli bir otopark olacak. Yani Moskova-St. Petersburg yolunu kullanan insanlar buraya kadar araçlarıyla gelip, daha sonra metroya binip şehir merkezine rahatlıkça gidebilirler” ifadelerini kullandı.

Zamoskvoretsky hattının 3 kilometre daha uzatılması ve bu hat üzerinde Belomorskaya ve Hovrino olmak üzere iki istasyonun inşa edilmesi planlanıyor. Zamoskvoretsky hattının en son durağı olacak Hovrino istasyonunun günde 130 bin kişiye hizmet etmesi bekleniyor.

Reklamlar