İki Aydır Ulaşıma Kapalı Çöğürlük Köprüsü Biran Önce Onarılsın Çağrısıİki Aydır Ulaşıma Kapalı Köprü Biran Önce Onarılsın Çağrısı :Aydın’ın Çine İlçesi’ne bağlı Çöğürlük Mahallesi sakinleri, sağanak yağmur sonucu debisi yükselen çayın dolgu malzemesine zarar verdiği Çöğürlük Köprüsü’nün bir an önce onarılıp ulaşıma açılmasını istedi.
Bölge sakinlerinin yoğun talebi üzerine Çine Çayı üzerine Aydın İl Özel İdaresi tarafından yapımına başlanan Çöğürlük Köprüsü, geçen yıl Nisan ayında hizmete girdi. Özellikle Çöğürlük sakinlerinin çayın karşı tarafındaki tarlalarına gitmelerinde kolaylık sağlayan köprü, geçen Ocak ayındaki yağışlarda zarar gördü. Su seviyesi yükselen çay, köprünün toprak malzemesinin aşındırdı. Bunun üzerine köprü, ulaşıma kapandı. Büyükşehir yayasıyla İl Özel İdaresi’nin kapanması, köprünün büyükşehrin sorumluluk alanına geçmesi üzerine mahalle sakinleri Aydın Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’ne (ASKİ) durumu bildirdi. ASKİ ekipleri, köprüde inceleme yaptı. Vatandaşlar, iki aydır kapalı kalan yolun onarılıp tekrar açılmasını istedi.
“BİRAN ÖNCE YAPILSIN”
Köprünün zarar gören yerlerinin bir an önce yapılarak hizmete açılması gerektiğini söyleyen Çöğürlük Mahalle Muhtarı Cavit Uyar, “Çine Çayı arazilerimize ikiye böldüğü için Çöğürlük Mahallesi çiftçileri 300 metre uzaktaki tarlasına ulaşmak için 30 kilometre yol kat etmek zorunda kalıyordu. Köprünün yapılması için çok uğraş verdik. Sonunda rahata kavuştuk. Ama iki aydır köprüyü kullanamıyoruz. Aşırı yağmurdan Çine Çayı’nın debisi yükseldi. Çayın suyu köprünün direklerinin yanındaki dolguyu götürdü. Şu an köprüden geçiş yok. Bunun bir an önce yapılmasını istiyoruz. Bu köprüden Cumalı, Altınova, Gökyaka ve Özeren mahalleleri de faydalanıyor” dedi.
iki-aydir-ulasima-kapali-kopru-biran-once-onarilsin-cagrisi
 

Reklamlar