İzmir Metro A.Ş. Yükümlülük Omak Lift Şirketinindir

İzmir Metro A.Ş. Yükümlülük Omak Lift Şirketinindir :İzmir Metrosu Üçyol İstasyonu’nda dün akşam saatlerinde meydana gelen kazanın ardından bazı haberlerde yer alan “periyodik bakımların yapılmadığına” yönelik iddialarla ilgili olarak İzmir Metro A.Ş. tarafından açıklama yapıldı.


İzmir Metrosu Üçyol İstasyonu’nda dün akşam saatlerinde meydana gelen kazanın ardından bazı haberlerde yer alan “periyodik bakımların yapılmadığına” yönelik iddialarla ilgili olarak İzmir Metro A.Ş. tarafından açıklama yapıldı.

Konuyla ilgili yazılı açıklamada şunlar kaydedildi: “26 Şubat 2015 Perşembe saat 17.22’de, Üçyol İstasyonu Meydan çıkışı yürüyen merdiveninde yaşanan ve birinin kırık, birinin de incinme nedeniyle iki yolcumuzun yaralandığı kaza sonrası soruşturmalar ve incelemeler ciddiyetle devam etmektedir. İzmir Metrosu olarak sunduğumuz yolculuk hizmeti, istasyona girip istasyondan çıkana kadar bir bütün olup en hassas olduğumuz konuların başında güvenlik gelmektedir. Bunu, 15 yıllık işletmecilik sonuçları da ortaya koymaktadır. Yürüyen merdivenlerimiz ve asansörlerimizin tamamı, yetkili ve uzman şirketler tarafından yapılan periyodik bakım ve onarım hizmeti altındadır. Bakım yükümlülüğü, şu anda Omak Lift şirketi tarafından yerine getirilmektedir ve düzenli bakımları her ay aksamadan yapılmaktadır. Bunun dışında ayrıca bakım firması ile aramızdaki sözleşme gereği, ‘Yürürlükte olan kanun, yönetmelik v.s.’nin yapılmasını yasal olarak zorunlu kıldığı işler ve belgeler, bakım yetkilisi tarafından alınır.’ koşuluna uygun olmayan bir durum tespit edilirse gereği yapılacaktır.”


İlk yorum yapan olun

Yorumlar