Kayserayda unutulan eşyalar arasında nargile bile var

Kayserayda unutulan eşyalar arasında nargile bile var :Kayserililer, 2014 yılında tramvayda en çok gözlük, cüzdan ve çanta unuturken, unutulan eşyalar arasında nargile, iş elbiseleri ve termos bulunuyor.Kayseri’nin en önemli toplu taşıma aracı olan Kayseray’da 2014 yılı içinde vatandaşların unuttuğu eşyalar dikkat çekiyor. Kayseray Kayıp Eşya Birimi Sorumlusu Duran Aslan, tramvayda unutulan eşyaların güvenlik personelleri tarafından kayıt altına alındığını belirterek, “Kayıp eşyalar kayıt altına alındıktan sonra depomuza kaldırılıyor. Yolcuların kayıp eşyalarını bulabilmeleri ve bizzat kendilerinin gelerek teslim alabilmesi için bir internet sitesi de kurduk. Eşyaları kaybolan vatandaşlarımız Kayseri Ulaşım internet sitesine girerek tramvayda kaybolan veya unuttukları eşyalarını bulabilirler” dedi.

Tramvayı kullanan ancak kısa bir süre sonra eşyasını unuttuğunu veya kaybettiğini fark eden vatandaşların 207 70 00 numaralı telefonu arayarak eşyalarına ulaşabileceğini bildiren Aslan, “Vatandaşlarımız tramvaylarda en çok gözlük, halı, termos, su ısıtıcıları ve çantalarını unutuyorlar. Tramvayın son durağı Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunduğu için sanayide çalışan arkadaşlarımız iş elbiselerini unutuyorlar. Tramvay içerisine unutulan en ilginç eşya ise nargile ve LCD televizyon ayaklığıdır” diye konuştu.

Tramvaylarda unutulan yiyeceklerin bir gün, ziynet eşyaları ve paraların bir yıl, diğer eşyaların ise 6 ay gibi bir süre depoda bekletildiğini söyleyen Aslan, “2014 yılında unutulan ve depomuzda bekletilen şu anda bine yakın eşya bulunuyor” dedi.

Armin

Rail Industry Show 2020

sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar