TCDD ve NRIC Demiryollarının yeniden yapılandırılması toplantısı yaptı

TCDD ve NRIC Demiryollarının yeniden yapılandırılması toplantısı yaptı :Bulgaristan Demiryollarının yeniden yapılandırılması ve serbestleştirilmesi sürecinde edinilen deneyimleri ilgili birimlerimize aktarmak ve görüş alışverişinde bulunmak üzere Teşekkülümüze davet edilen Bulgaristan Ulusal Demiryolu Altyapı Yöneticisi (NRIC) temsilcileri ile TCDD Yeniden Yapılandırma Komisyonu üyeleri ve temsilcileri arasında 11 Şubat 2015 tarihinde TCDD Genel Müdürlüğünde bir toplantı düzenlendi.


Sofya’da 4-5 Kasım 2014 tarihlerinde TCDD Genel Müdür Yrd. İsa Apaydın’ın katılımıyla gerçekleştirilen toplantı esnasında kararlaştırılan toplantıda; NRIC Heyeti, Bulgaristan Demiryollarının yeniden yapılandırılması ve serbestleştirilmesi süreci, mali istatistik verileri, varlık yönetimi, şebeke bildirimi, altyapı kullanımı ve erişim koşulları ile altyapı kapasite tahsisi ve altyapı ücretlendirme konularını içeren sunumlar yaparak bu konudaki deneyimlerini paylaştı.

Yapılan sunumların ardından Soru-Cevap bölümü gerçekleştirilen toplantı sonunda TCDD Heyeti Başkanı Adem Kayış, NRIC Heyetine zaman ayırdıkları ve yeniden yapılandırma süreci ile ilgili sağlamış oldukları katkılardan dolayı teşekkür etti.

 


İlk yorum yapan olun

Yorumlar