Kayseride Banliyö Tren Seferleri BaşlıyorKayseride Banliyö Tren Seferleri Başlıyor :Banliyö hattının son durumu hakkında haber ekibimize bilgiler veren Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş. Genel Müdürü Feyzullah Gündoğdu, Mayıs Ayında Banliyö hattının ilk etabı olarak İncesu-Kayseri -Gömeç arasında vatandaşlara hizmet etmeye başlayacaklarını belirtti.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş. Genel Müdürü Feyzullah Gündoğdu haber ekibimize yaptığı değerlendirmede, “Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevindeyken Sayın Av. Mehmet Özhaseki’ de açıklamıştı. 2015 yılında banliyö hattını devreye sokacağız. 2015 yılının ortalarına doğru İlk etapta İncesu-Kayseri -Gömeç arasında daha sonra ise Yeşilhisar-Sarıoğlan arasında banliyö çalışması yapacağız. Bunun için hazırlıklarımızı yapıyoruz. TCDD ile protokol görüşmeleri ve anlaşmalar yapıldı. TCDD’den araç temini devam ediyor. Bunla ilgili hazırlıklarımız hızlı bir şekilde devam etmektedir. İnşallah Mayıs veya Haziran gibi banliyö hattıyla da halkımıza hizmet etmeye başlayacağız” dedi.

Ulusal ve Uluslar arası arenada raylı sistem sektöründe almış oldukları ödüller hakkında da bilgiler veren Gündoğdu şunları kaydetti: “ Biz yapmış olduğumuz işi en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz. Kayseri’ye verilmiş bir söz olarak görüyoruz ve kendimizi iyileştirmeye çalışıyoruz. 2015 yılında da inşallah Avrupa Birliği Hizmet Kalitesi Yönetim Belgesi almak için ön çalışmalarımızı yaptık. Şuanda personel eğitimleri ve sahada bir takım eksiklerimizi gidermeye çalışıyoruz. Yine bu yıl içerisinde Ulusal Kalite Derneğine KALDER’E üyelerimizi tamamladık. Mart ayında Ulusal Kalite Hareketine katılacağız. Buradaki amacımız sunduğumuz hizmetlerin kalitesini daha üst seviyelere çıkarmak, Kayserililere daha iyi bir şekilde hizmet etmek sunmaktır. Tabi bunun bir getirisi olarak da ulusal ve uluslar arası alanda da bu yaptırımız çalışmalar yankı uyandırıyor. Bizde bunları takip ediyoruz. Ulusal ve Uluslar arası arenada raylı sistem sektörü ve toplu taşıma sektöründeki bütün sempozyumlara katılmaya çalışıyoruz. Onlara bilgi sunmaya çalışıyoruz. Bunun karşılığında yaptırımız çalışmalar neticesinde bize ödüle layık gördüler. İnşallah bu yıl içerisinde de birkaç tane ödül müracaatlarımız olacak. Onların çalışmalarını yapıyoruz. Geçtiğimiz yine bu yıl içerisinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi ‘nin vermiş olduğu toplu taşımada verimlilik ödülü aldık. İnşallah devamı gelecek, çalışmalarımızın bir karşılığında da Ulusal ve Uluslar arası arenada inşallah görmüş olacağız”.

Reklamlar