Mersinde hemzemin geçitteki kaza ile ilişkin davaMersinde hemzemin geçitteki kaza ile ilişkin dava :12 kişinin hayatını kaybettiği kazayla ilgili tutuklu sanıklar bariyer görevlisi ve minibüs şoförünün yargılanmasına devam edildi.

Yolcu treni ile servis minibüsünün hemzemin geçitte çarpışması sonucu 12 kişinin öldüğü kazaya ilişkin tutuklanan bariyer görevlisi ve minibüs şoförünün yargılanmasına devam edildi.

Mersin 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada tutuklu sanıklar minibüs sürücüsü Fahri Kaya ile bariyer görevlisi Erhan Kılıç, tarafların avukatları ve kazada hayatını kaybedenlerin yakınları hazır bulundu.

Sanıklar Kaya ve Kılıç, önceki duruşmalardaki savunmalarını tekrarlayarak tahliyelerini talep etti. Mahkeme heyeti, sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Merkez Akdeniz ilçesinde 20 Mart’ta yolcu treni ile servis minibüsünün hemzemin geçitte çarpışması sonucu 12 kişi ölmüş, 3 kişi yaralanmıştı. Olaya ilişkin, bariyer görevlisi ile minibüs sürücüsü tutuklanmıştı.

Reklamlar