Schiphol havalimanı ile metro bağlantısı olmalı

Schiphol havalimanı ile metro bağlantısı olmalı :Amsterdam Toplu Taşıma şirketi GVB, şehir merkezini Schiphol havalimanına bağlayacak bir metro hattı üzerinde düşünüyor. Ancak bu proje için daha fazla yatırıma gerek duyuluyor.


Amsterdam Toplu Taşıma şirketi GVB direktörü Alexandra van Huffelen, Salı günü Financiele Dagblad gazetesine yaptığı bir açıklamada, şehri Schiphol havalimanına bağlayacak bri metro hattı için daha fazla yatırıma ihtiyaç duyulduğunu belirtti. Van Huffelen, bu bağlamda Schiphol CEO’su Jos Nijhuis’un sözlerini desteklediğini kaydetti.

Nijhuis yaptığı bir açıklamada Amsterdam Noord/Zuid hattının genişletilerek Schiphol’e bağlanmasının akıllıca olacağını belirtmişti. Nijhuis özellikle artan yolcu kapasitesi nedeniyle bu projeye ihtiyaç duyulduğunu vurgulamıştı.

Ancak van Huffelen genişletilmesi gereken hat hakkında farklı düşünüyor. Alexandra van Huffelen’a göre Noord/Zuid hattının yerine IJburg’dan itibaren Oost/Westlijn hattı genişletilerek Osdorp ve de Riekerpolder üzerinden havalimanına bağlanmalı.

 


İlk yorum yapan olun

Yorumlar