Trabzon’daki Kanuni Balvarı ‘nın Yapımı ÇalışmalarıTrabzon’daki Kanuni Balvarı ‘nın Yapımı Çalışmaları :Karayolları Trabzon Bölge Müdürü Bayramçavuş, yapımı süren ve bünyesinde 8 tünel barındıran 24 kilometre uzunluğundaki Kanuni Bulvarı’nın önümüzdeki yıl hizmete açılacağını bildirdi.
Karayolları Trabzon Bölge Müdürü Selahattin Bayramçavuş, yapımı süren ve bünyesinde 8 tünel barındıran 24 kilometre uzunluğundaki Kanuni Bulvarı’nın önümüzdeki yıl biteceğini söyledi.
Bayramçavuş, kendisini ziyaret eden AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Temel Altunbaş’ı kabulünde yaptığı konuşmada, karayolları açısından 2014 yılının bölge için çok verimli geçtiğini belirtti.
Geçen yıl öncelik verdikleri projelerin başında Kanuni Bulvarı’nın yer aldığını ifade eden Bayramçavuş, “Orada müthiş para harcandı. Yapılan çalışmalarımız ortada” dedi.
Kanuni Bulvarı’nın bir an önce bitirilmesi gerektiğini belirten Bayramçavuş, “Şehir için o yolun bir an önce bitirilmesi gerekiyor. Biz şehre nasıl hizmet veririz, onun düşüncesindeyiz. Kanuni Bulvarı çok fonksiyonel, ileri düzeyde bir yol. Allah’ın izni ile Kanuni Bulvarı 2016’da bitecek” diye konuştu.
Bayramçavuş, Erdoğdu ve Karşıyaka- Uğurlu yollarına ilişkin çalışmalarının da sürdüğünü anlatarak, “Erdoğdu yolunda kamulaştırma projeleri yapıldı. Uğurlu- Karşıyaka yolunda da büyük hedeflerimiz var. Yol, 7-8-9 Mart’ta ihalede olacak” ifadelerini kullandı.
Altunbaş da yolun medeniyet olduğunu ifade ederek, “Trabzonumuz yollardan yıllarca çok çekti. 12 yıllık iktidarımız döneminde Trabzon başta olmak üzere bölgemizde yollar baştan sona yenilendi. Kanuni Bulvarı, Erdoğdu Yolu ve Karşıyaka- Uğurlu yolunun tamamlanması ile Trabzonumuzun trafiği nefes alacaktır” değerlendirmesinde bulundu.

Reklamlar