Tuzla Havaray proje ihalesi yapıldıTuzla Havaray proje ihalesi yapıldı :D-100 Karayolu ile sahil arasında yaklaşık 5 kilometrelik hattı kapsayan Tuzla Havaray Projesi’nin proje ihalesi bugün gerçekleştirilirken, yaklaşık maliyeti 661 bin 55 lira olarak açıklanan projeye 11 başvuru yapıldı.

İstanbul’da kent trafiğini rahatlatmak amacıyla yapılacak havaray projesinin ilk etabı, bugün Tuzla Havaray için gerçekleştirilen proje ihalesi ile başladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Merter Ek Hizmet Binası’nda kapalı zarf usulüyle yapılan ihaleye 11 başvuru geldi.

Yaklaşık maliyeti 661 bin 55 lira olarak açıklanan proje ihalesinde komisyonunun ön incelemesi sonrası açılan zarflarda firmaların verdiği rakamlar açıklandı. En düşük teklifi 372 bin 500 lira ile Kmg Proje Mühendislik Müşavirlik Bilş. Tekn. Ltd. Şti., en yüksek teklifi ise 777 bin 725 lira ile Grontmij Ab verdi.

Komisyon önümüzdeki günlerde yapacağı detaylı incelemenin ardından ihalenin kime verileceğini açıklayacak.

Trafiği rahatlatmayı hedefleyen Havaray hattının Tuzla’ya kadar uzatılmasıyla Marmaray, metro, sahilde yapılması planlanan ve yılda 25 milyon ziyaretçi gelmesi öngörülen Viaport Marin ile entegre ulaşım sağlanmış olacak. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ il genelinde toplam 8 havaray projesinin gerçekleştirilmesini planlıyor.

Reklamlar