Üçüncü tüp geçitin güzergahı netleşiyorÜçüncü tüp geçitin güzergahı netleşiyor :Marmaray ve Avrasya Tüneli’nden sonra İstanbul Boğazı’na yapılacak 3. tüp geçit projesinin detayları Cuma günü açıklanıyor

İstanbul Boğazı’nın altında Marmaray ve Avrasya Tüneli’nin ardından yeni bir tünel daha geliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın duyurduğu tüp geçit için Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, 27 Şubat Cuma günü Başbakan Ahmet Davutoğlu ile birlikte, kapsamlı bir açıklama yapacağını açıkladı. Elvan, “Özellikleri nedir, dünyada buna benzer uygulamalar var mıdır, bu Türkiye’de ve dünyada ilk midir, değil midir, nereden nereye gidiyor, güzergahları nedir, ne kadar yolcu taşıyacak, İstanbul trafiğini ne ölçüde rahatlatacak? Bunların hepsini kapsamlı olarak ayın 27’sinde vatandaşlarımızla paylaşacağız” dedi. Elvan, bu projeye 8 aydan beri çalıştıklarını ve çok detaylı analizler yapıldığını vurguladı.

Şartname yazılıyor

Kanal İstanbul projesinde de kesinlikle bir duraklama olmadığını vurgulayan Elvan, Kanal İstanbul için çalışmaların devam ettiğini söyledi. Elvan, proje için şartname yazma aşamasına geldiklerini vurguladı.

4G’ye geçiş 2015 sonunda

LÜTFİ Elvan, 4G konusundaki çalışmaları tamamladıklarını belirterek, “Önümüzdeki günlerde 4G’ye yönelik kapsamlı bir basın açıklaması yapacağım, bir yol haritasını ortaya koyacağım… Bizim hedefimiz 2015 sonu itibariyle Türkiye’de 4G uygulamalarına geçilmesi” dedi.

Reklamlar