Uludağın misafirleri teleferiği tercih ediyor

Uludağın misafirleri teleferiği tercih ediyor :Türkiye’yi etkisi altına alan kar yağışı ulaşımı durma noktasına getirirken, kış turizminin gözde merkezlerinden Uludağ’a ziyaretçiler teleferik ile çıkıyor.

Bursa Teleferik A.Ş. Genel Müdürü Burhan Özgümüş, ülkenin kara kışa teslim olduğu ve ulaşımda sıkıntıların yaşandığı bugünlerde teleferiğin Uludağ’a çıkmak isteyenler için önemli bir ulaşım alternatifi sunduğunu söyledi.

Seferlerin kontrollü bir şekilde gerçekleştirildiğini ifade eden Özgümüş, Uludağ’a çıkmak isteyenlerin bu zor hava şartlarında karayolu mağduriyetini yaşamadan, kolay, hızlı ve seyir keyfine vararak beyaz zirveye ulaştığını dile getirdi.

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.