Dikkat otla mücadele için demiryollarında ilaçlama yapılıcak

Dikkat otla mücadele için demiryollarında ilaçlama yapılıcak : Ankara-Hasanbey (Eskişehir), Kırıkkale –Yerköy (Yozgat)-Kayseri ve Ulukışla(Niğde) sınırları içindeki demiryolu hat ve istasyonlarında 06 Nisan – 17 Nisan 2015 tarihleri arasında otlarla mücadele kapsamında ilaçlama yapılacaktır.


Mücadelede kullanılan ilaçlar, insan ve hayvan sağlığını etkileyici özellik taşıdığından;

Demiryolu güzergahı ve 10 metre yakınındaki arazilerde ilaçlama tarihlerinden 10 gün sonrasına kadar vatandaşların dikkatli olmaları, belirtilen yerlerde hayvanlarını otlatmamaları, ot hasadı yapmamaları önemle duyurulur.

İlaçlama Programı:

06-09 Nisan 2015: Marşandiz Gar Sahası ve Marşandiz- Hasanbey (km 317’ ye kadar)

13-14 Nisan 2015: Ankara-Irmak -(Gar Sahası ve Müselles)-Yerköy (Gar Sahası dahil)

15-17 Nisan 2015: Yerköy- Kayseri(Gar Sahası dahil)-Ulukışla.sohbet

1 Comment

  1. Neden demir yolunda otla mücadele ille de zirai ilaçlama metoduyla yapılır ki? İlle de etrafı zehirlemek mi gerekir? Bunun daha çevreci bir şekli yok mudur? Acaba bu denli harikülade doğanın ortasında yaşayıp, doğadan bizim kadar bi’haber ve doğaya düşmanca davranan başkaları, başka ülkeler var mı ki? (Karşılaştırmayı lütfen dengimiz ve oynamak istediğimiz lige üye ülkelerle yapın, yoksa Afganistan, Suriye v.b.g. kıstas değil!). Benim bildiğim pek çok Avrupa ülkesi demiryolu işletmecisi, hem ot biçme, hem de alevle kök öldürme gibi daha çevreci yöntemler uyguluyor. Bu v.b. konuları araştıran oldu mu? Yoksa “ben dedemden böyle gördüm, doğrusu da budur” mu deniyor?

Yorumlar