Elbistan-Darıca yolu için vatandaşlar bilgilendirildiElbistan-Darıca yolu için vatandaşlar bilgilendirildi :Darıca Mahallesine kadar uzanan yaklaşık 45 kilometrelik yolun, bölünmüş yol olarak yapılması amacıyla yürütülen çalışmalar çerçevesinde halkı bilgilendirmek amacıyla bir toplantı düzenlendi.
Elbistan ile Malatya arasında ulaşımı sağlayan ve Malatya’nın Akçadağ ilçesine bağlı Darıca Mahallesine kadar uzanan yaklaşık 45 kilometrelik yolun, bölünmüş yol olarak yapılması amacıyla yürütülen çalışmalar çerçevesinde halkı bilgilendirmek amacıyla bir toplantı düzenlendi.
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, karayolları Genel Müdürlüğü, Elbistan 8 bölge hudut yolu ve malzeme ocakları ile ilgili bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
Elbistan Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda yapımı düşünülen yol hakkında katılımcılara detaylı bilgiler verildi. Katılımcılardan projeyle ilgili sorular alındı ve bilgilendirmede bulunuldu.
Karayolları Şube Müdürlüğü yetkililer, çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkililerinin de hazır bulunduğu toplantıda uydu üzerinden çekilmiş görüntülerle projenin ilerleyeceği aşamalar tek tek anlatıldı. Yetkililer sürecin rutin olarak işlediğini kaydettiler.