Erzincan’da Bu Yıl Asfalt Yılı Olacak

Erzincan’da Bu Yıl Asfalt Yılı Olacak :Bu yıl hedefledikleri asfalt ve kaldırım çalışması için 30 milyon TL’lik bütçe ayırdıklarını ifade eden Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, kentin en önemli problemini yollar ve kaldırımlar olduğunu bildiklerini ve bu problemi bu yıl büyük ölçüde çözeceklerini ifade etti.
Erzincan Belediyesi havaların el verdiği ölçüde yol kaplamalarını yenileme çalışmasına başladı. İlk çalışmaları Halitpaşa Mahallesinde gerçekleştiren Belediye, Bu mahallede tüm kaldırımları yenileyecek ve 10 m’nin altındaki yolları kilit parke ile, daha geniş yolları ise Asfalt ile kaplayacak.
Bu yıl hedefledikleri Asfalt ve kaldırım çalışması için 30 milyon TL’lik bütçe ayırdıklarını ifade eden Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, kentin en önemli problemini yollar ve kaldırımlar olduğunu bildiklerini ve bu problemi bu Yıl büyük ölçüde çözeceklerini ifade etti.
Başsoy, yapılan çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi; “Bu yıl Halitpaşa Mahallesi ile Yeni Mahalle’de tüm yol ve kaldırım çalışmalarını belediyemiz personeli ve ekipmanı ile tamamen yenileyeceğiz. Bunun yanında ihaleli işlerimiz olacak. Geçen yıldan kalan 60 bin tonluk asfalt alım işimize kaldığımız yerden devam edeceğiz. Bir o kadarlık daha yeni alım gerçekleştireceğiz. Bu asfalt şehrin her mahallesinde yürüyecek. Öncelikli yoıllar, ana arterler başta olmak üzere asfalta bu yıl büyük oranda çözüm üretmiş olacağız. Bunların yanı sıra Barbaros, Gülabibey, Cumhuriyet, Akşemsettin, Fatih, Mimar Sinan, İnönü ve Atatürk Mahallelerinde toplan 148 km uzunluğunda kaldırım imalatı gerçekleştireceğiz. Bu yıl sonu geldiğinde Erzincan’ı hep birlikte çok beğeneceğimiz bir hale getirmiş olacağız inşallah.”dedi
sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar