Fuar İzmirin yol sorunu bitmiyorFuar İzmirin yol sorunu bitmiyor :Büyükşehir’in yaptırdığı Fuar İzmir’e ulaşımı sağlayacak bağlantı yolları çalışmaları S.O.S veriyor. Karayolları Bölge Müdürlüğü yetkilileri bağlantı yolu projesi için zamanın yetersiz olduğunu söyledi
Gaziemir’deki Yeni Fuar Alanı’nın açılışı Uluslararası Mermer Fuarı’nın gerçekleştirileceği 25 Mart tarihine yetiştirilmeye çalışılırken, fuara ulaşımı sağlayacak bağlantı yolları için de çalışmalar S.O.S veriyor. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfü Elvan’ın İzmir ziyaretinde otoyol bağlantısı konusunda açık çek vererek her türlü desteğe hazır olduklarını belirtmesinin ardından Karayoları 2. Bölge Müdürlüğü, bağlantı ile ilgili detay projeleri hazırladı. Ancak yetersiz zaman, bu projeyi önümüzdeki yıllara bırakırken mevcut yol projeleri de Mermer Fuarı’na yetiştirilmeye çalışılıyor.
MERMER FUARI’NA yetişecek
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Gaziemir’de yaptığı Fuar İzmir’den araçların çıkışı için trompet kavşağı yetiştiremeyince, çareyi çevre yolunun altından fuarın Akçay Caddesi’ne ulaşımını sağlayacak 950 metrelik bağlantı yolu yapmakta bulmuştu. Kamulaştırma çalışmaları tamamlanan yol inşaatı, 25 Mart’ta açılacak Mermer Fuarı’na kadar tamamlanacağı belirtildi. Ancak çevre sakinleri buradaki trafik yoğunluğunu bölgenin kaldırmayacağını kaydetti. Fuar İzmir’e Üçkuyular yönünden gelirken çevre yolundan direk giriş yapılabilecek trompet kavşak düzenlemesi yetişmeyince Büyükşehir Belediyesi’nin fuara ulaşımı sağlayacak alternatif bir yol çalışmaları vatandaşların tepkisine neden oldu. Fuar alanından çevre yolu altından Aktepe Mahallesi’ne, Süleyman Ergin Caddesi’ne ulaşabilmek için 950 metrelik bağlantı yolu projelendirilmişti. Fuar İzmir’in 25 Mart’ta ilk kez kapılarını açacağı Mermer Fuarı’na bir ay kala bağlantı yolunun istinat duvarları ve gövdesi ile su, kanalizasyon gibi altyapı çalışmalarının yeni tamamlandığını belirten vatandaşlar, “Fuarlara özellikle, dev araçlar, tırlar fuara giriş yapacak. Burası yerleşim bölgesi. Bir de normal araçlar eklenince burası kördüğüme dönecek” dedi. Yetkililer çalışmaların 20 Mart’ta tamamlanacağını belirtmesine rağmen, vatandaşlar çalışmaların ağır ilerlerdiğini vurguladı.
PROJE DETAYLANDIRILDI
Karayolları 2.Bölge Müdürlüğü yetkilileri Bakan Elvan’ın talimatları doğrultusunda varolan projeyi detaylandırarak hazır hale getirdiklerini belirtti, şunları ifade etti; “Büyükşehir yetkilileriyle görüşerek projeyi kendilerine teslim edeceğiz. Ancak tüm imalatlar Büyükşehir tarafından yapılacak.”
fuar-izmirin-yol-sorunu-bitmiyor

Reklamlar