Kitap okumaya dikkat çekmek için tramvayda kitap okudular

Kitap okumaya dikkat çekmek için tramvayda kitap okudular :Kayseri’de Hakkı Altop Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencileri, İl Milli eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen ’Kayseri Okuyor’ Projesi kapsamında tramvayda Kitap okudu.
Kayseri’de İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen ’Kayseri Okuyor’ Projesi kapsamında Hakkı Altop Anadolu Lisesi öğrencileri farklı bir etkinliğe imza attı. 11’inci sınıf öğrencileri, etkinlik kapsamında kitap okumaya dikkat çekmek için kent içinde ulaşımı sağlayan tramvay içerisinde kitap okudu. Yaklaşık 30 öğrencinin katıldığı etkinlik hakkında bilgiler veren Hakkı Altop Anadolu Lisesi Müdürü Erol Gözingi, “Milli Eğitim Müdürlüğümüzün yürüttüğü ’’Kayseri Okuyor’ Projesi kapsamında, okumanın yeri yoktur projesi gerçekleştirdik. Bu proje doğrultusunda birinci dönem parkta yaptığımız programı şimdi de tramvayda yaparak okumanın yeri yoktur anlayışı içerisinde insanlarımızın bir farkındalığını meydana getirmek için böyle bir program yapmış olduk” ifadelerini kullandı.
11’inci sınıf öğrencisi Ayşe Kaplan ise, “Tramvayda, otobüste, parklarda kitap okumak çok önemlidir. Kitap, insanın ruhunun gıdasıdır. Okumanın yeri yok diyoruz ve kitap okumayı öneriyoruz” dedi. Bir başka öğrenci ise, projeye çeşitli etkinlikler ile katıldıklarını söyleyerek, “Kitap okuyarak insanın kendini gösterebileceğini göstermek amaçlı yaptığımız bu projeyi daha önce bir parkta yapmıştık. Şimdi bu projeyi tramvayda yaparak insanın sabit bir yerde kitap okuması gerekmediğini göstermek amaçlı yapıyoruz. Kitap okumanın yaşı yeri ve zamanı olmadığını göstermek için yapıyoruz bu projeyi ve herkesi kitap okumaya davet ediyoruz” şeklinde konuştu.
Hakkı Altop Lisesi öğrencileri, yürütülen proje kapsamında daha öncede parkta kitap okumuşlardı.
sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar