Marmarayda acil durum tatbikatları yapıldı

Marmarayda acil durum tatbikatları yapıldı :Marmaray hatlarında 1. Bölge Müdürlüğünce acil durum senaryo tatbikatları yapıldı.


Marmaray’da her ay düzenli olarak yapılan Marmaray Acil – Arızi ve Normal durum senaryo tatbikatlarında bu ay İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan ve hem karada hem de rayda gidebilen 2 adet mobil itfaiye aracının hattımıza uygunluğu test edildi. Başarıyla gerçekleşen tatbikatta, İstanbul Büyükşehir Belediye İtfaiye ekiplerinin Marmaray Tüp -Tünelde hareket kabiliyetlerini arttırıcı ve pekiştirici çalışmalar yapıldı.

Avrupa yakasında 20 kişiden oluşan İstanbul Büyükşehir Belediye itfaiye personeli tarafından Kazlıçeşme Üsküdar arasında yangın müdahale aracı ile güzergah incelemesi yapıldı. Anadolu yakasındaki mobil aracın ise Haydarpaşa Gar Sahasında seyir ve gabari uygunluk testleri ilgili birimlerce yapıldı.

Ayrıca, Marmaray acil durum senaryolarından; trenin şahsa çarpması, trenin nesneye çarpması, trende tıbbi acil durum, platformdan yolcu düşmesi ve tren taşlama senaryoları başarılı bir şekilde gerçekleştirildi.sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar