Safkar IRIS Belgesiyle hizmet sunuyor

Safkar IRIS Belgesiyle hizmet sunuyor :Raylı sistemlerdeki gelişmeyi yıllar önce öngören Safkar, çalışmalarını bu merkezde sürdürmüş, en az 30 yıllık kullanım ömürleri nedeniyle çok yüksek standartlarda üretilen raylı sistem araç ve komponentleri kalitesinde üretim yapabilmek adına, öncelikle raylı sistemler için üretim yapan firmaların yetkinliklerini belgeleyen IRIS (International Railway Industry Standards) belgesine sahip olmuştur. Bu belgeye Türkiye`de sahip ilk üç firmadan biri olan Safkar aynı zamanda klima üreticileri arasında tek firmadır.


Safkar, sahip olduğu geniş ürün yelpazesiyle, mobil iklimlendirme konusunda dünyanın sayılı şirketlerinden biridir.

1988 yılında Ege Soğutmacılık A.Ş. adıyla İzmirde kurulan, mobil araçlar ve araç üstü ekipmanlar için iklimlendirme çözümleri üreten Safkar, çeyrek asırdır faaliyetini sürdürmekte ve 30‘dan fazla ülkeye ihracat yapmaktadır. Kazandığı yeni müşteriler ve gelişen iş hacmi sonucunda, 2011 yılında İzmirdeki üretim merkezini 2,5 kat büyüten Safkar, yeni yatırımları ile dev projelere imzasını atmaktadır.

Safkar, yüksek standartlardaki ürünleri ile yurt içi ve yurt dışındaki büyük ölçekli ana sanayi üreticilerinin ortak ürün tasarımcısı olma yolunda büyük ilerleme kat etmiştir. Konusunda Türkiye’nin en kapsamlı test laboratuarlarını barındıran Safkar, ürettiği ürünlerin testlerini bu donanımlı klimatik test kabinlinde yapmaktadır.

Otomotiv sektöründe, klima pazar payının ve frigofrik araçların ihtiyacı olan soğutucu pazar payının çok büyük bir kısmını Safkar elinde tutmaktadır.

Gelişmişlik Göstergesi

Bir ülkenin gelişmişlik göstergelerinden biri de raylı sistem taşımacılığında kapladığı payın büyüklüğüdür. Raylı sistemler ekonomik, konforlu ve çevreci yapısıyla; petrole dayalı, kirletici, güvenliği düşük maliyeti yüksek ulaşımın yegâne alternatifidir. Çağdaş kentlerin toplu ulaşım sorunlarının çözüm odağında raylı sistemler bulunmaktadır.

Türkiye’de demiryolları ve raylı sistemlerin geliştirilebilmesi bir devlet politikası olarak görülmüş, teşvik yasaları ile altyapı yatırımları arttırılmıştır. 2023 yılına kadar raylı sistemler için 50 milyar USD’lık yatırım planlanmıştır. Hedef 2023 yılına kadar, şehiriçi raylı sistemlerin ve hızlı tren hatlarının yaygınlaştırılmasıdır.

Raylı sistemlerdeki gelişmeyi yıllar önce öngören Safkar, çalışmalarını bu merkezde sürdürmüş, en az 30 yıllık kullanım ömürleri nedeniyle çok yüksek standartlarda üretilen raylı sistem araç ve komponentleri kalitesinde üretim yapabilmek adına, öncelikle raylı sistemler için üretim yapan firmaların yetkinliklerini belgeleyen IRIS (International Railway Industry Standards) belgesine sahip olmuştur. Bu belgeye Türkiye`de sahip ilk üç firmadan biri olan Safkar aynı zamanda klima üreticileri arasında tek firmadır.

2000 yılından bu yana TCDD yolcu vagon ve lokomotif kabin klimaları üreten Safkar, Türkiyede büyükşehirlerde raylı sistemlerin kullanıma başlanması ile birlikte tramvay ve hafif raylı/metro araç klimaları tasarımı ve üretimini hızlandırmıştır. Tramvay ve metro klimaları üretmiştir. Ayrıca yurtdışında Malezya ve Mısırda yapmış olduğu çok önemli iki proje ile kendini bu alanda yurt dışında da kanıtlamıştır.

Konfor İçin Gereken Teknolojiye Sahip

Günümüzde, Safkar`ın, hızla gelişerek büyüyen raylı sistemlerin konfor gereksinimlerini karşılayacak teknoloji ve uzman mühendisleriyle uluslararası arenadaki yerini kanıtlamıştır.

Bunun yanı sıra, Türkiye`nin ilk MIL 810G standartlarına uygun yerli askeri klimaları da Safkar tarafından üretilmekte, ülkemizin uluslararası arenada kendini kanıtlamış, askeri üretimler yapan tüm firmaların klima ihtiyaçları tarafımızdan karşılamaktadır.

En önemli şirket politikamız olan Ar-Ge çalışmalarını 35’i mühendis 60 kişilik ekip ve büyük bir titizlikle sürdürmektedir.

Türkiye`nin her noktasında ve dünyanın 20 ülkesinde toplam 200’ü aşan satış sonrası servis alt yapısının verdiği güçle yeni iş kollarıyla büyüme stratejilerini sürdüren Safkar, interaktif servis hizmetini de sunarak tüm sorularınızı hızla cevaplamaktadır.


İlk yorum yapan olun

Yorumlar