Sökülen turunç ağaçları Antalya’nın girişini süsledi

Sökülen turunç ağaçları Antalya’nın girişini süsledi :Antalya Büyükşehir Belediyesi, havaalanı yolu üzerinde Meydan-EXPO 2016 raylı sistem güzergahında bulunan turunç ağaçlarını sökerek, Cezaevi Kavşağı ile Antalya Bulvarı orta refüjüne dikti.

Daha önce Mevlana Kavşağı ve Altınova Kavşağı’ndaki ağaçları, katlı kavşak çalışmalarından zarar görmemesi için Anadolu Kavşağı’na ve Sarısu Kadınlar Plajı’na nakleden Büyükşehir Belediyesi, benzer bir çalışmayı Meydan-EXPO 2016 hafif raylı sistem güzergahındaki ağaçlar için yaptı.

Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı ekipleri, raylı sistemin geçeceği havaalanı yolu orta refüjünde bulunan 300’e yakın turunç ağacını zarar görmemesi için önce budadı. Ağaçlar, daha sonra özel makine yardımı ile köklerinden söküldü. Turunç ağaçları bakımları yapıldıktan sonra özenle Otogar ile Fatih Üst Geçidi arasındaki orta refüje ve Cezaevi Kavşağı’na dikildi. Antalya’nın simgelerinden olan turunç ağaçları, kentin girişini süsledi.

 

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.