Trabzon-Samsun karayolu heyelan nedeniyle trafiğe kapandı

Trabzon-Samsun karayolu heyelan nedeniyle trafiğe kapandı :Trabzon-Samsun karayolunun Akyazı Mahallesi mevkiinde sabaha karşı heyelan meydana geldi. Bir evin istinat duvarının yıkılması sonrası meydana gelen toprak kayması nedeniyle yol ulaşıma kapatıldı. Trabzon’un Beşirli Mahallesi ile Akçaabat ilçesi arasında oluşan yoğun araç trafiğini rahatlatmak için ulaşım, inşaatı devam eden Akyazı Stadı’nın bulunduğu alandan veriliyor.
Trabzon Valisi A. Celil Öz, Trabzon-Samsun yolunun toprak kayması nedeniyle ulaşıma kapandığını açıkladı. Vali Öz, yaptığı açıklamada, “Bahse konu mevkide inşa edilmekte olan bir ev inşaatının istinat duvarının yıkılması ve beraberindeki toprak kayması sonucu yol trafiğe kapanmıştır. Bu kaymada karayolundan geçmekte olan bir minibüs zarar görmüş, içerisinde bulunan bir kişi hafif yaralanmıştır. Tüm ekiplerimiz olay yerine anında ulaşmış, yolun temizlenmesi çalışmalarına başlanılmıştır. Yolun temizlenmesine rağmen bölgede yeniden oluşabilecek toprak kayması riski nedeniyle yol trafiğe açılmayıp, ulaşımın Akyazı dolgu sahası içerisinden verilmesi çalışmaları devam etmektedir.” dedi.
Yol temizlenmesine rağmen bölgede yeniden oluşabilecek toprak kayması riski nedeniyle trafiğe açılmazken, Akyazı stadyum inşaat sahası içerisinden tek taraflı sağlanan ulaşımın saat 03.00’de çift taraflı sağlanması hedefleniyor.
Bu arada, istinad duvarının yıkılması, evin altından geçen ve yapımı devam tünel inşaatında gerçekleştirilen kontrollü patlatma işlemi sırasında meydana geldiği iddia edildi.Demiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar