Uludağ Teleferik Hattı Bakımın Ardından Hizmete Başladı

Uludağ Teleferik Hattı Bakımın Ardından Hizmete Başladı :Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yenilenerek modern yüzüyle vatandaşları Uludağ’a ulaştıran teleferik, bakım çalışmalarının ardından Sarıalan-oteller bölgesi hattında tekrar hizmet vermeye başladı.

Bursa Teleferik A.Ş, yeni yılla birlikte tamamlanarak test çalışmalarını başarıyla geçen Sarıalan-oteller bölgesi hattında 1500 saatlik bakım çalışmalarının bittiğini sosyal medyadan duyurdu. Yapılan açıklamada, “Tesisimiz 2 Mart Pazartesi itibariyle sizlere hizmet vermeye kaldığı yerden devam ediyor” denildi.

Bursa ve Uludağ manzarası görmek isteyen binlerce kişi, 9 kilometre ile dünyanın en uzun teleferik hattını kullanarak, 22 dakikada kış turizminin merkezi Uludağ’a ulaşıyor.

 

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.