1 Mayıs’ta İstanbul’da Çalışmayan Metrolar Hangileri ?

1 Mayıs’ta İstanbul’da Çalışmayan Metrolar Hangileri ? :
1 Mayıs’ta Taksim’e giden metro ve füniküler seferlerinin iptal edildiği duyuruldu. Duraklara asılan duyurularda ‘ikinci bir bildirime kadar’ metro ve fünikülerin Taksim’e gitmeyeceği belirtildi.
1 Mayıs cuma günü Taksim’e giden metro ve finiküler seferleri iptal edildi. Ayrıca İstanbul Hava Sahası üzerinde helikopter gibi görerek şartlarda uçuş yapacak hava araçlarına izin verilmeyecek.
Taksim’de kutlanması yasaklanan 1 Mayıs İşçi Bayramı’nda İstanbul Valiliği önlemlerini üst seviyeye çıkardı.


Taksim’e giden metro ve füniküler seferlerinin 1 Mayıs’ta ‘ikinci bir bildirime kadar’ yapılmayacağı duraklara asılan tabelalarla duyuruldu.

Duyuruda 1 Mayıs’ta Levent – Yenikapı ve Kabataş – Taksim seferlerinin yapılamayacağı belirtildi. Belirtilen tarihte metro seferleri Levent – Hacıosman arasında yapılacak.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün aldığı karar…

Öte yandan İBB Beyaz Masa’nın Twitter hesabından yaptığı açıklamada ise, “Konu ile ilgili Emniyet Genel Müdürlüğü’nün almış olduğu karar doğrultusunda seferlerimiz iptal edilmiştir” ifadeleri kullanıldı.


1 Comment

  1. Bir mayıs gösterilerinde eylem yapan terörist olursa ve her türlü zarar verirse, bu zarar gösteriyi düzenleyen sendika, parti, vb lerine tazmin ettirilmeli. Sorumluluğu almayan olursa gösteriye izin verilmemeli. Esasen bir mayıs bahar bayramıdır. İşçi bayramının bir mayısta kutlanlıması şart mı? Bir mayısta ne kadar çakal varsa törende eyleme girişiyor. işçi bayramının dünya ile birlikte kutlamakta ne fayda var? Her zaman marksistler maocular dinsiz ve ateist hainler pravakasyona girişiyor. Bu sebeble gösterileri şehir dışında yaptırılmalı. Eylemciler kan akıtacaksa birbirini yesin dursun. Çakalllık yapanlar kayda alınmalı ve gereği ağır şekilde yapılmalı. Bu sözde bayramda iyi niyet yoktur. Gezi eylemi gibi ve eski bir mayıslar gibi.. Özellikle her türlü bayrak kullanılmamalı. Bir mayıs türklerle ilgili olmadığı için türk bayrağı olmasada olur. Zaten TC bayrağını taşıyanda numaradan taşıyor ve polis asker taşlıyor.. Eylemciler bu bayramda kuduz gibi gezer sataşır. dikkat etmelidir.

Yorumlar