Adana-Mersin trenlerinde ilkel koşullarda yolculukAdana-Mersin trenlerinde ilkel koşullarda yolculuk :Adana Mersin arası çalışan TCDD trenlerinde ilkel koşullarda yolculuk yapan insanlar, isyanın eşiğine geldi. TCDD’nin yoğunluğu vatandaşları zor durumda bırakıyor. Zaman zaman kalabalıktan izdihamlar yaşanırken koltuk kapasitesinin yetersizliği nedeniyle yolculuk çileye dönüşüyor.

Özellikle hasta, yaşlı, hamile insanlar dakikalarca ayakta yolculuk yapmak zorunda kalıyor. Adana’dan Mersin’e Mersin’den Adana’ya her gün yolculuk yapmak zorunda kalan üniversite öğrencilerde bu durumdan fazlasıyla nasibini almış durumda, öğrenciler hergün bu yolda dakikalarca ayakta yolculuk yaptıklarını, kalabalıktan nefes bile alamadıklarını ifade ediyorlar.

İZDİHAMA DÖNÜŞÜYOR

Vatandaşlar Adana Mersin arası çalışan TCDD trenlerinde yeterli vagon olmadığını belirtirken, bir çok şikayet olmasına rağmen yetkililerin duyarsız kaldığını belirtiyorlar. Vatandaşlar “kalabalıkata vagonlarda adım atacak yer yok. Halkı üst üste bindirerek rezil ediyorlar, havasızlıktan insanlar rahatsızlanıyor. Her defasında izdiham yaşanırken 1 saatlik yol çileye dönüşüyor. Bizler paramızla rezil oluyoruz, yolcuları bir eşya olarak görüyorlar” şeklinde tepkilerini dile getirirken yetklililerden bir an önce bu duruma duyarlı olmalarını ve bu yoğunluğu hafifletecek çözüm uygulamalrını istiyorlar.

GÖREVLİLER ZOR DURUMDA

TCDD’de yaşanan izdiham görevlileride zor durumda bırakıyor. Trenlerde Özellikle halkın güvenliği için ayrılan emniyet bölmesi yüzünden tartışmalar yaşanabiliyor. Bu da çalışan personelin hiçbir suçu ve yetkisi olmadığı halde stresini artırıyor. Trenlerde çirkin tabloların yaşanmasına neden oluyor.

 

Reklamlar